بین‌المللی

اشاره دادستان کل آمریکا به احتمال پیگرد قضایی ترامپ در خصوص حمله به کنگره

بر اساس اعلام دادستان ارشد آمریکا، رئیس جمهور این کشور ممکن است از بابت تحریک به خشونت در اعتراضات اخیر واشنگتن دی.سی با طرح اتهام فدرال و پیگرد قانونی مواجه شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اکسپرس، مایکل شروین، دادستان کل موقت آمریکا گفت، هر کسی که در اغتشاش در ساختمان کنگره نقشی ایفا کرده باشد مشمول طرح اتهام فدرال می شود. این در حالی است که ترامپ متهم به تحریک معترضان به حمله به ساختمان کنگره بعد از حضورش در یک تجمع تحت عنوان “آمریکا را نجات دهید” در همان روز وقوع حمله شده است.

خبرنگاران از شروین پرسیدند آیا رئیس جمهور آمریکا ممکن است از بابت نقشش در “تحریک” حامیانش برای حمله به ساختمان کنگره با طرح اتهام و پیگرد قضایی مواجه شود. او پاسخ داد: نمی خواهم یک حرف را چند بار تکرار کنم. ما در این زمینه همه نقش آفرینان را بررسی می کنیم. هر کسی که نقشی داشته و هر موردی که مدارکی از وقوع یک جرم وجود دارد.

او همچنین گفت اتهامات در نظر گرفته شده برای نقش آفرینها در اغتشاش شامل “دسیسه چینی برای فتنه انگیزی، اغتشاش گری و شورش” هستند.

این دادستان کل موقت آمریکا گفت که پلیس کنگره آمریکا به عنوان شاهد مورد بازجویی قرار میگیرد و در صورت بروز مدارکی از همدستی آنها در اغتشاش، علیه آنها نیز طرح اتهام خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا