گوناگون

توئیت ترامپ: به مراسم تحلیف جو بایدن نخواهم رفت

ترامپ در تازه‌ترین توئیت خود اعلام کرد: برای همه کسانی که سوال کرده‌اند، من در ۲۰ ژانویه به مراسم تحلیف (جو بایدن) نمی‌روم…..

رییس‌جمهور کنونی آمریکا در توییت دیگری نوشت: ۷۵ میلیون آمریکایی میهن پرست که به من، «اولویت با آمریکا» و «آمریکا را دوباره با عظمت می کنیم» رای داده اند، در آینده حق اظهار نظر خواهند داشت. آن ها به هیچ وجه و به هیچ شکلی مورد بی احترامی یا رفتار ناعادلانه قرار نخواهند گرفت.

چرا ترامپ بیش از ۷۳ میلیون رای در انتخابات گرفت؟!

برنی سندرز در مصاحبه‌ای رادیویی از ترامپ و حزب دموکرات انتقاد کرد و گفت هر دو آنها بابت تفرقه‌ای که اکنون در ایالات متحده دیده می‌شود، مقصر هستند.

به گزارش ایسنا، این عضو چپگرای حزب دموکرات گفت: سیاستمدارانی که مخالف ترامپ هستند باید این سوال را از خودشان بپرسند که چرا ترامپ بیش از ۷۳ میلیون رای در انتخابات نوامبر گرفت.

سندرز افزود: اطمینان دارم که بسیاری از دموکرات‌ها با من موافق نیستند اما این بازتابی از کارهای حزب دموکرات است چون فکر می‌کنم اگر شما با تعداد زیادی از مردم طبقه کارگر که به ترامپ رای داده‌اند صحبت کنید، آنها می‌گویند “خب می‌دانیم که او حقیقت را نمی‌گوید اما حداقل این کار و آن کار را انجام داده است؛ کاری که دموکرات‌ها نکرده‌اند.”

به گفته ساندرز، دموکرات‌ها باید آمریکایی‌های چند دسته را متحد کرده و آنها را برای حمایت از دولتی متقاعد کنند که “منافع ما را تامین کند نه اینکه با رنگ پوستمان، جایی که در آن متولد شدیم یا جنسیت و دیگر موارد، چند دسته می‌کند.”

او افزود: حزب دموکرات کارهای زیادی پیش رو دارد و باید خودش را واقعا تغییر دهد و درباره راه‌هایی برای همراه کردن طبقه کارگر صحبت کند و معنای آن این است که شما واقعا باید منافع آنها را تامین کنید.

به گفته ناظران، اتحاد کم سابقه ای که در انتخابات اخیر آمریکا میان جناح های درونی حزب دموکرات پدید آمد، بیشتر برای مخالفت با ترامپ بوده و تداوم
نخواهد داشت. زخم کهنه اختلافات میان آنها با توجه به قدرت گرفتن جناج چپ حزب دوکرات، خیلی زود سر باز خواهد کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا