چرخانگوناگون

اتحادیه کارگران آمریکا خواهان عزل ترامپ شد

اتحادیه کارگری آمریکا مشتمل بر ۵۰ سندیکا که نماینده ۱۲.۵ میلیون کارگر است، خواستار کناره گیری یا عزل دونالد ترامپ از منصب ریاست جمهوری این کشور شد.

به گزارش ایرنا، شورای عمومی اتحادیه کار و کنفرانس سازمان های صنعتی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که «ترامپ توهین به هر عضو سندیکا به شمار می رود و خطری آشکار برای ملت و جمهوری آمریکا است. او باید کناره گیری کند یا فورا برکنار شود»

در میان چندین صدای خواستار برکناری ترامپ از قدرت، این تنها صدای تشکل کارگری است که آشکارا به ضرورت کناره گیری رئیس جمهور آمریکا می پردازد.

بیستم ژانویه (اول بهمن ماه ۱۳۹۹) جو بایدن به عنوان رییس جمهوری جدید آمریکا سوگند یاد خواهد کرد اما تا آن زمان بسیاری نگرانند که دونالد ترامپ با سوء استفاده از قدرت ریاست جمهوری اقداماتی غیرقابل پیش بینی انجام دهد.

تلاش های فشرده و گسترده ای در روزهای اخیر علیه دونالد ترامپ در آمریکا پس از غائله حمله به کنگره آمریکا، فراری دادن نمایندگان کنگره و اشغال ساختمان آن شدت گرفته است به گونه ای که قانونگذاران آمریکایی می گویند آماده برکناری ترامپ از قدرت به علت پیش بینی ناپذیری اقدامات بعدی او هستند.

مشاوران کاخ سفید جمعه شب اعلام کردند که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا هیچ قصدی برای استعفا از مقام ریاست جمهوری این کشور ندارد.

یکی از مشاوران کاخ سفید با اعلام اینکه احتمال استعفای ترامپ صفر است گفت که رییس جمهوری هیچ کار اشتباهی انجام نداده که به خاطر آن استعفا کند.

این درحالی است که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت با رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا برای جلوگیری از آغاز اقدامات نظامی یا حمله هسته‌ای ترامپ در روزهای پایانی دولت او گفت‌وگو کرد.

در همین حال، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، تصمیم‌گیری درباره استیضاح ترامپ را به کنگره مرتبط دانست و گفت سریع‌ترین راه برای برکناری وی، برگزاری مراسم تحلیف او در موعد مقرر بدون وقت کشی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا