ورزشی

کارزار ورزشکاران برای لغو اعدام یک کشتی گیر

گروهی از کشتی گیران صاحب نام کشور با برپایی کارزاری خواستار لغو حکم اعدام مهدی علی حسینی کشتی گیر فرنگی کار اندیمشکی شدند. این در حالی است که پس از اعدام  ظالمانه نوید افکاری جامعه کشتی ایران با سکوت در برابر این جنایت مورد انتقاد و اعتراض جدی مردم و ورزش دوستان قرار گرفته بود.

درخواست قهرمانان جهان والمپیک برای  لغو حکم اعدام یک کشتی‌گیر جوان

دارنده ۷ مدال طلای جهان و المپیک و تعدادی دیگر از قهرمانان کشتی  خواستار بخشش مهدی علی حسینی فرنگی کار اندیمشکی شدند.به گزارش ایسنا، مهدی علی حسینی فرنگی کار جوان اندیمشکی در سال ۹۴ بر اثر یک اتفاق طبق اعلام دادگاه متهم به قتل شد و پس از ۵ سال حبس قرار است طی روزهای آتی حکم قصاص او اجرا شود.طبق اعلام خانواده علی حسینی، حکم این متهم به قتل قرار است اوایل هفته آینده اجرا شود و خواهش و پادرمیانی اطرافیان نیز برای گرفتن رضایت از خانواده مقتول که جوان‌شان را در این حادثه از دست داده‌اند تاکنون راه به جایی نبرده است.در حالی که فرصت چندانی برای گرفتن رضایت از اولیای دم باقی نمانده و هر لحظه امکان دارد حکم قصاص اجرا شود، تعداد زیادی از چهره های شاخص کشتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن همدردی با خانواده مرحوم غلامی غیبی، خواستار گذشت اولیای دم از قصاص کشتی گیر ۳۰ ساله اندیمشکی شدند.

حمید سوریان دارنده ۷ طلای جهان و المپیک در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: از دکتر غلامی غیبی که خود از پزشکان مطرح و خوشنام شهر دزفول هستند به عنوان پدر مقتول التماس دارم … از قصاص مهدی علی حسینی صرف نظر کند تا این جوان ورزشکار که دچار این اشتباه بزرگ شده زندگی دوباره ای بدست بیاورد.حبیب الله اخلاقی، محمد طلایی دیگر چهره عنوان دار کشتی ایران و قهرمان سابق جهان ،علی اشکانی سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی، حمید باوفا، مهرداد مردانی، عبدالکریم کاکاحاجی و تعدادی دیگر از قهرمانان کشتی نیز خواستار بخشش مهدی علی حسینی شدند.

همچنین سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک ریو  در تماس با ایسنا، اظهار کرد: … مهدی علی حسینی از کشتی گیران هم دوره ای من بود که استعداد بسیار خوبی نیز در کشتی داشت و حالا که او را در این شرایط می‌بینیم واقعا حالم بد می شود.

نام و یاد قهرمان واقعی مردم نوید افکاری همیشه زنده است !

شایان ذکر است جامعه بزرگ کشتی کشور پس از اعدام ناجوانمردانه قهرمان کشتی  ایران نوید افکاری که  از شرکت‌کنندگان در خیزش مردمی سال ۱۳۹۷ بود؛ نسبت به  رفتار حکومت و ارگان های امنیتی با ورزشکاران حساسیت نشان می دهد. نوید افکاری روز ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ بدون اینکه آخرین دیدار را با خانواده خود داشته باشد، در زندان عادل‌آباد شیراز اعدام شد. در ان زمان جامعه کشتی ایران با سکوت در برابر این جنایت مورد انتقاد و اعتراض جدی مردم و ورزش دوستان قرار گرفت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا