بین‌المللی

چین: پامپئو استاد دروغگویی است

وزارت خارجه چین وزیر خارجه آمریکا را به مهارت در دروغگویی و وارونه نشان‌دادن واقعیات متهم کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از گلوبال تایمز، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری امروز (سه‌شنبه) خود گفت که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا از هیچ تلاشی برای شیوع ویروس سیاسی دریغ نکرده و یک استاد واقعی در دروغگویی است.

پامپئو در یک هفته باقیمانده تا پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ و همچنین پست وزارت خود بار دیگر چین را به تلاش برای به مخاطره انداختن اقدامات سازمان بهداشت جهانی متهم کرده است.

ژائو لیجیان با اشاره به کمک‌های چین به سازمان‌های بین‌المللی برای مبارزه با ویروس کرونا (از جمله کمک ۵۰ میلیون دلاری به سازمان ملل و کمک ۵۰ میلیون دلاری به صندوق فائو) گفت که آمریکا بزرگترین بی‌اعتمادی در سطح دنیاست که صلح و امنیت جهانی را تهدید کرده است و باعث از بین رفتن همکاری‌های بین‌المللی می‌شود. به‌گفته ژائو آمریکا با خروج یکجانبه از سازمان‌ها و توافقات بین‌المللی و زورگویی به دیگران، استفاده از تحریم و تهدید به‌دنبال دستیابی به اهداف خود است.

ژائو در ادامه با اشاره به سیاست‌های زورگویانه آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا به‌صورت یکجانبه اعلام کرد که شورای امنیت تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته است و از سازمان ملل و ساختارهای دیگر برای تهمت زدن به کشورهای دیگر استفاده می‌کند؛ اقدامی که با مخالفت جامعه بین‌الملل مواجه شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا