دیدگاه‌ها

بعضی افراد به پیچک می‌مانند

این چنین موجوداتی عقده‌ی حقارت دارند… اینها نکبت‌اند و نکبت می‌مانند، حال اگر پای‌شان به بالاترین ارکان جامعه و حکومت باز شود… و از بد حادثه چقدر این روزها چنین جانورانی پیش چشم ما رژه می‌روند و خوش‌رقصی می‌کنند.

رضا رئیسی: پیچک گیاهی است رونده و بی‌خاصیت که دور درختان می‌پیچد و بالا می‌رود. یعنی حیاتش در گرو ایستایی درختی است که دور او حلقه می‌بندد. درخت را بیندازند، کار پیچک هم ساخته است.

بعضی افراد به پیچک می‌مانند. یعنی همان بی‌خاصیتی پیچک را دارند. دور آدم‌ها می‌پیچند. رجال سیاسی، اقتصادی، امنیتی و شخصیت‌های … از آنها تغذیه می‌شوند، خط می‌گیرند و حیات‌شان بسته است به ماندگاری اشخاص. از این رو، به شدت وابسته‌اند و برای بقای خود ناگزیرند مدام پاچه‌خواری کنند، چاپلوسی کنند، دست ببوسند، تعظیم و تکریم کنند و حتی بر هذیان‌گویی طرف صحه بگذارند. یعنی هر کاری خواهند کرد ولو دور از شأن و شئون انسانی، بلکه مقبول ولی‌نعمتش بیفتد و پست و مقام و منبع تغذیه را از دست ندهند.

این چنین موجوداتی عقده‌ی حقارت دارند. کوتوله‌هایی که بی‌جا و بی‌ربط و دور از اصل شایسته‌سالاری به جایگاه یا مقام و درجه‌ای رسیده‌اند. اینها نکبت‌اند و نکبت می‌مانند، حال اگر پای‌شان به بالاترین ارکان جامعه و حکومت باز شود… و از بد حادثه چقدر این روزها چنین جانورانی پیش چشم ما رژه می‌روند و خوش‌رقصی می‌کنند./کلمه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا