چرخانمقالات

حزب توده ایران اعمال فشار، تهدید و احضار کارگران را محکوم می‌کند!

حمایت از مبارزهٌ کارگران و تشدیدِ پیکار علیه استبداد مذهبی حاکم راه مطمئن مقابله با سیاست‌های سرکوبگرانه و ضد کارگری‌است. دست در دست هم با اتحادعمل فراگیر از حقوق زحمتکشان دفاع کرده و مبارزه علیه دیکتاتوری ولایی را شدت بخشیم.

گزارش‌های منتشره حاکی از آن‌است که در روزهای گذشته درپی شکایتِ کارفرمای مجتمع نیشکر هفت‌تپه ۲۶ تن از کارگران این واحد به ‌دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان شوش احضار شده‌اند. این اقدام دستگاه قضایی جنایتکار و ستم‌پیشه جمهوری اسلامی ضمن آنکه حمایتِ آشکار از مالک و کارفرمای فاسد و رانت‌خوار در مقابلِ کارگران حق‌طلب است، در عین‌حال همدستی قوهٌ قضاییه با ارگان‌های امنیتی در راستای اعمال فشار به‌جنبش کارگری و سندیکایی را نیز نشان می‌دهد. یگانه جرمِ این کارگران تجمع برای احقاق حقوق خود بوده‌است.
احضار ۲۶ تن از کارگران نیشکر هفت‌تپه درحالی صورت می‌گیرد که با گسترش بحران اقتصادی – اجتماعی رشدِ اعتراض‌های کارگری نگرانی جدی رژیم ولایت‌فقیه را برانگیخته‌است. در هفته‌های اخیر کارگران هپکو، پرستاران، فرهنگیان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران، کارگران شهرداری شهرهای مختلف کشور، کارگران قرارداد موقت و پروژه‌ای صنایع نفت و پتروشیمی و ده‌ها واحد بزرگ و کوچک دیگر با اعتصاب یا تجمع مخالفت و اعتراض خودرا به‌سیاست‌های ضدمردمی و فقرآفرین رژیم اعلام کرده‌اند. همچنین مسئلهٌ توقف خصوصی‌سازی در مجتمع نیشکر هفت‌تپه کماکان حل‌نشده باقی مانده و مانورهای رنگارنگِ رژیم ولایت‌فقیه نتوانسته فریادِ حق‌طلبانهٌ کارگران را خاموش و مبارزهٌ آنها را منحرف سازد. این‌را نیز بی‌افزاییم، امسال بیشتر از سال‌های قبل عملکردِ کمیتهٌ دستمزد و شورای عالی کار درخصوص تعیین حداقل دستمزد با مخالفتِ هشیارانه و بسیار جدی طبقه کارگر، زحمتکشان و فعالان راستین سندیکایی روبرو شده‌است. درچنین اوضاعی احضار ۲۶ تن از کارگران نیشکر هفت‌تپه معنایی جز اعمال فشار و تهدید علیه جنبش کارگری و ایجادِ فضای ارعاب نداشته و نمی‌تواند داشته‌باشد.
حزب توده ایران احضار ۲۶ تن از کارگران نیشکر هفت‌تپه را به‌شدت محکوم می‌کند. حزب ما قاطعانه از مبارزهٌ کارگران و زحمتکشان علیه برنامهٌ خصوصی‌سازی، لغو قراردادهای موقت، تامین امنیت شغلی و افزایشِ عادلانهٌ دستمزد و نظایر آن پشتیبانی کرده و می‌کند. با احضار، تهدید، زندان و اعمال فشار نمی‌توان فریادِ حق‌طلبانهٌ طبقه کارگر و زحمتکشان را سرکوب و خاموش کرد. حمایت از مبارزهٌ کارگران و تشدیدِ پیکار علیه استبداد مذهبی حاکم راه مطمئن مقابله با سیاست‌های سرکوبگرانه و ضد کارگری‌است. دست در دست هم با اتحادعمل فراگیر از حقوق زحمتکشان دفاع کرده و مبارزه علیه دیکتاتوری ولایی را شدت بخشیم.
حزب توده ایران،
۲۷ دی ماه ۱۳۹۹

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا