اخبار

جنایت تازه اسلامگرایان در کابل

منابع خبری افغانستان امروز یکشنبه اعلام کردند که خودرو حامل قاضی‌های زن صبح امروز در منطقه «تایمنی» شهر کابل هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفته و دو تن از آن‌ها کشته شدند….

به گزارش ایرنا، خبرگزاری «جمهور» افغانستان روز یکشنبه نوشت که در این حمله که صبح امروز در جاده دهم تایمنی کابل رخ داد دو تن دیگر نیز زخمی شدند.

شاهدان عینی گفته اند که مهاجمان با استفاده از موتورسیکلیت خودرو قاضی‌های زن را هدف قرار داده و پس از آن موفق شدند از منطقه متواری شوند.

دولت افغانستان تاکنون در این رابطه واکنش نشان نداده است و شخص و یا گروه خاصی نیز مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این قبیل حوادث معمولا به گروه طالبان نسبت داده می‌شود و به ویژه زمانی که قربانیان از مقامات و یا گروه جنسی زن باشند.

جنایت فجیع اسلامگرایان طالبان در افغانستان

تروریست‌های طالبان جسد فرمانده نابینای پلیس را از قبر بیرون آورده و سربریدند!

فرمانده پلیس ولسوالی دهراوده ولایت ارزگان در جنوب افغانستان می‌گوید طالبان جسد شاه‌محمد شاه، فرمانده کشته شده این ولسوالی را بعد از یک ماه از قبر بیرون آورده و سر بریدند! به گفته جان محمد کریمی، فرمانده پلیس دهراود این حادثه روز پنجشنبه گذشته( چهارم جدی/دی) اتفاق افتاد.

شاه‌محمد شاه، فرمانده پلیس ولسوالی دهراود ولایت ارزگان نهم قوس/ آذر در حمله افراد گروه تروریستی طالبان در شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان کشته شد

زن حامله را تیرباران کردند

مقام‌های محلی ولایت فاریاب در شمال افغانستان تایید کرده‌اند که یک زن حامله روز گذشته در ولسوالی پشتونکوت این ولایت و در “منطقه زیر کنترل تروریست‌های طالبان” ابتدا از ماشین پیاده و بعد توسط تفنگ‌داران ناشناس در برابر چشمان دو کودک‌اش تیرباران شده است.

سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت فاریاب، در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که این زن حدود ۳۰ سال سن داشته است. ذبیح‌الله جواد، مسئول دفتر کمیسیون حقوق بشر در ولایت فاریاب تیرباران شدن این زن را تایید کرد. آن طوری که جواد توضیح داد، این زن باشنده اصلی ولایت بلخ است و چند روز پیش برای دیدار با بستگان‌اش به شهر میمنه آمده بود. او نیز تایید کرد که این زن توسط “مردان مسلح نقاب‌پوش” تیرباران شده است. جواد افزود که بررسی‌های دفتر کمیسیون حقوق بشر افغانستان نشان می‌دهد که این زن حامله بوده است. به گفته وی، شوهر جمیله سرباز ارتش ملی افغانستان است و ممکن این موضوع یکی از دلایل قتل این زن بوده باشد.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت تیرباران کردن این زن را به عهده نگرفته است. اما تیرباران کردن زنان و بستگان نیروهای امنیتی افغانستان بی‌پیشینه نیست. مقامات ولایت بدخشان قبلا گفتند که طالبان به دو زن به اتهام این که شوهران‌شان پلیس هستند، حمله کرده بودند. آنها یکی از این زنان را کشتند و دیگری را زخمی ساختند.

طالبان مهمانداران هواپیما را تهدید کردند

پایگاه خبری آریانا نیوز افغانستان اعلام کرد، گروه طالبان به شرکت های هواپیمایی افغانستان هشدار داده است در صورت بی توجهی مهمانداران هواپیماها به موازین اسلامی در پوشش و آرایش، به آنها حمله خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، این رسانه افغان روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: طالبان با انتشار اعلامیه ای به شرکت هوایی کام‌ایر اخطار داده که اگر تا یک هفته مهمانداران زن ملبس به حجاب اسلامی نشوند و دست از آرایش برندارند، هواپیماهای این شرکت از سوی طالبان آماج حملات قرار خواهد گرفت و مسؤولیت بعدی بدوش مدیریت کام‌ایر خواهد بود نه طالبان.

بر اساس این گزارش، طالبان همچنین گفته‌اند که مهمانداران زن حق ندارند بدون محرم شرعی وارد هواپیما شوند. در اعلامیه طالبان آمده است که تمام شرکت‌های هوایی مکلف به پیروی این احکام هستند.

آریانا نیوز افزود: طالبان در حالی این اعلامیه را صادر کرده اند که مذاکرات صلح در دوحه قطر در حال برگزاری است و طرفین تاکنون به توافقی دست نیافته اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا