بین‌المللی

ادامه تظاهرات علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی

صدها نفر شنبه شب در فلسطین اشغالی برای سی امین هفته متوالی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا به نقل خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، صدها نفر در تل آویو و بیت‌المقدس اشغالی علیه نتانیاهو دست به تجمع و اعتراض زدند.

بر اساس این گزارش، معترضان خواستار استعفای نخست وزیر اسرائیل و محاکمه او به اتهام فساد و وضعیت بد اقتصادی شدند.

این گزارش می افزاید: جنبش «پرچم های سیاه» که مسؤول برگزاری این تجمع های اعتراضی است، اعلام کرد تا زمانی که نتانیاهو و اعضای کابینه اش به خانه هایشان بازنگردند، به تظاهرات خود ادامه خواهند داد.

روز جمعه نیز تظاهرکنندگان علیه فساد در قرارداد خرید زیردریایی ها از آلمان که موسوم به پرونده «رسوایی زیردریایی» است، اعتراض کردند.

براساس این گزارش، معترضان در تل‌آویو با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده بود «ما خواستار شفافیت‌ سازی هستیم»، شعارهایی علیه بنیامین نتانیاهو سر دادند.

هر هفته مناطق مختلف فلسطین اشغالی صحنه تظاهرات علیه نتانیاهو است.

کابینه نتانیاهو به سبب سوءمدیریت در مقابله با شیوع کرونا، زیر تیغ تیز انتقادهای شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، دارای یکی از بیشترین مبتلایان به کرونا در جهان است و تلاش های کابینه تاکنون برای کاهش میانگین مبتلایان به کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های گوناگون فساد وی همچنین سبب شده محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را برعهده دارد، بشدت کاهش یابد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا