گوناگون

دستور رهبری برای واکسن و بادمجان ناصرالدین شاه

وزیر بهداشت اگرچه دکتر است ولی غلام مقام رهبری است و نه خادم مردم و نوکر واکسن

عبدالله تهرانی: وزیر بهداشت ایران با دفاع از دستور آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، درباره ممنوعیت خرید واکسن کرونا از آمریکا و بریتانیا گفت چنین کاری “با عقل جور در نمی‌‌آید.” سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در مازندران گفته است که رهبر ایران ترجمه “گزارش‌های علمی” در مورد “تردیدهای موجود” درباره شیوه ساخت واکسن کرونا در آمریکا و از طریق “ام آر ان ای” و احتمال “به هم ریختن سیستم ایمنی بدن” در صورت تزریق آن را دریافت کرده و به وزیر و مسئولان هشدار داده است. “حالا که به رهبری که مانند پدر یک خانواده هستند گفته‌‌اند این شیوه معالجه برای فرزندانت ممکن است عارضه ایجاد کند، حق دارند که مسئولین کشور را از چیزی که در رابطه با آن تشکیک ایجاد شده است منع کند.”

هم‌زمان ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی هم در بیانیه‌ای با حمایت از تولید واکسن داخلی زیر نظر “ستاد اجرایی فرمان امام”، تصمیم رهبر ایران درباره ممنوعیت واردات واکسن‌های ساخت شرکت‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی را “فصل‌الخطاب” خواندند واز دولت خواستند به این دستور عمل کند.

بعد از تلاش فراوان برای خرید واکسن،  سعید نمکی درباره تأمین واکسن کرونا از طریق کوواکس در تاریخ ۳ دی ۹۹ گفت: سهمیه ما در کوواکس از بین نرفت و به دلیل نقل و انتقال پول، این روند کمی طول کشید و خوشبختانه مشکلاتش حل شد و ما ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن در قالب کوواکس را در سهمیه خود داریم که از معتبرترین تولیدکنندگان واکسن کرونا در جهان و با تأیید سازمان جهانی بهداشت طبق جدولی که سازمان جهانی بهداشت برای توزیع در همه کشورهای جهان دارد؛ برای ما نیز توزیع خواهد شد. قبلا هم دکتر نمکی در آذر ماه گفته بود “مردم بدانند که همواره به فکر آنها هستیم و در این خصوص نگران نباشند. اگر قرار باشد واکسنی وارد شود، از مطمئن ترین منابع که در بیرون از این سرزمین ریسک خود را طی کرده، وارد خواهد شد.”

داستان ناصرالدین شاه و بادمجان روایات مختلف دارد و خلاصه اینست که ناصرالدین‌شاه قاجار از کسانی بود که دستور به پخت ناهار و شام مورد علاقه خودش را می‌داد. روزی ناصر الدین شاه با همراهان خود از بازار می گذشت که برای اولین بار بادمجان دید. از آشپز باشی خود می پرسد که این چه چیزی هست. آشپزباشی پاسخ می دهد که بادمجان سبزی خوشمزه ای است و با آن خورشت بادمجان می پزند.  ناصر الدین شاه از آشپز باشی می خواهد که آن شب برایش خورشت بادمجان بپزد. ناصر الدین شاه پس از خوردن خورشت بادمجان از آن خوشش می آید و شروع به تعریف از بادمجان کرد. یکی ازملیجکان شروع به شمارش اوصاف بادمجان و خواص آن نمود و شاعر در بار یک شعر زیبا در وصف خوبی ها و فواید بادمجان می سراید.!

بعد از مدتی دریک مهمانی دیگر که آشپز خورشت بادمجان می پزد، ناصرالدین شاه دل‌درد شدیدی گرفت و فریاد زد این بادمجان چه چیز بدی است. دراین هنگام یکی از ملیجک‌ها شروع به بدگفتن درمورد بادمجان می کند که بادمجان از پوست سیاهش پیداست که خوردنی نیست.

ناگهان ناصرالدین شاه عصبانی می شود وخطاب به ملیجک‌ می گوید پدر سوخته تو طرف مایی یا بادمجان؟ چگونه دفعه قبل در مدح وستایش بادمجان تعریف وتمجید کردی ولی اکنون بدگویی علیه اش می کنی. ملیجک گفت: قربانت گردم من نوکر شما هستم نه نوکر بادمجان؛ بنابراین هرچه شما بفرمایید همان درست است!

وزیر بهداشت اگرچه دکتر است ولی غلام مقام رهبری است و نه خادم مردم و نوکر واکسن

برگرفته ا زتلگرام سحام نیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا