اخبار

پرواز مجدد بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آمریکا بر فراز خلیج فارس

یک روز پس از رزمایش و آزمایش موشکی سپاه، هواپیماهای جنگی آمریکا بار دیگر بر فراز آب‌های خلیج فارس به پرواز درآمدند. بمب‌افکن‌های بی-۵۲ پس از عبور از مرز هوایی اسرائیل عملیات گشت‌زنی در آسمان خلیج فارس انجام دادند…..

در واپسین روزهای زمامداری دونالد ترامپ، تنش در خلیج فارس افزایش یافته است. جمهوری اسلامی ایران طی هفته‌های گذشته سه بار اقدام به برگزاری رزمایش کرده و آمریکا نیز بر حضور نظامی خود در آب‌های خلیج فارس و همچنین اقیانوس هند افزوده است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس با انتشار گزارشی از پرواز مجدد بمب‌افکن‌های آمریکا بر فراز آب‌های خلیج فارس خبر داده است.

رسانه‌های اسرائیل نیز پیش از آن موضوع پرواز بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آمریکا از فراز آسمان این کشور را تایید کرده‌اند.

روزنامه “جروزالم پست” با انتشار یک خبر کوتاه، از پرواز دو فروند هواپیمای بی‌-۵۲ آمریکا در آسمان این کشور خبر داده است.

در گزارش این روزنامه آمده است که بمب‌افکن‌های آمریکا روز یکشنبه ۲۸ دی (۱۷ ژانویه) با عبور از آسمان اسرائیل دست به انجام عملیات گشت‌زنی بر فراز آب‌های خلیج فارس زده‌اند.

به گزارش دویچه وله، این پنجمین پرواز جنگنده‌های آمریکا بر فراز آب‌‌های خلیج فارس در هفته‌های اخیر است. آمریکا به‌ویژه در ارتباط با سالروز حمله پهپادی به خودروی قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، بر حضور نظامی خود در منطقه افزوده است.

پرواز هواپیماهای جنگی آمریکا بر فراز آب‌های خلیج فارس یک روز پس از آزمایش موشکی سپاه پاسداران روی می‌دهد.

“فاکس‌نیوز” در گزارشی که درباره پرتاب موشک از سوی ایران در رزمایش سپاه منتشر کرد، مدعی شد که یکی از موشک‌های ایران در یکصد مایلی ناوهواپیمابر “یو‌اس‌اس نیمیتز” آمریکا فرود آمده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا