دیدگاه‌ها

هشدار نماینده رهبر ایران به دانشجویان دانشگاه شریف درباره بیانیه انتقادی به نظام

پس از گذشت حدود ۱۰ روز از صدور بیانیه دانشجویان دانشگاه شریف که در آن نسبت به مقامات جمهوری اسلامی اعلام «بیزاری» کرده بودند، نهاد رهبری این دانشگاه که همواره به عنوان یک نهاد موازی، سعی دارد فعالیت‌های انجمن دانشجویی را زیر نظر داشته باشد، به این بیانیه واکنش نشان داد.

العربیه: مسئول نهاد رهبری دانشگاه شریف در نامه‌ای به تشکل انجمن دانشجویان این دانشگاه، ضمن دادن هشدار از آنها خواست در پی جبران بیانیه‌ای که به مناسبت سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی نوشته بودند و در آن از نظام جمهوری اسلامی به شدت انتقاد کرده بودند، برآیند و به گفته او در «مسیری تاریک» گام نگذارند.

پس از گذشت حدود ۱۰ روز از صدور بیانیه دانشجویان دانشگاه شریف که در آن نسبت به مقامات جمهوری اسلامی اعلام «بیزاری» کرده بودند، نهاد رهبری این دانشگاه که همواره به عنوان یک نهاد موازی، سعی دارد فعالیت‌های انجمن دانشجویی را زیر نظر داشته باشد، به این بیانیه واکنش نشان داد. بر اساس گزارش خبرگزاری دانشجو، دوشنبه ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ فخرالدین طباطبایی ادعا کرد که بیانیه انجمن دانشجویان دانشگاه شریف به مناسبت سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی «بساط سوروسات دشمنان» را فراهم کرد.

او بیانیه را باعث «کاشتن تخم کینه و نفرت» که باب گفتگو را «مسدود» می‌کند و باعث ایجاد «مرزی محکم» میان دانشجویان و منتقدان می‌شود، توصیف کرد.

طباطبایی در ادامه نامه هشدارآمیز خود به دانشجویان تاکید کرد که بیانیه‌ آنها باعث «شاد کردن دل دشمنان و متحیر کردن دوستان و نقطه تاریکی در کارنامه‌ی انجمن‌های اسلامی» بود و به گفته او شاید «اثرات سوءِ آن»، تا مدت‌ها در روند فعالیت‌های این انجمن اسلامی دیده شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه شریف در پایان از دانشجویان خواست تا در پی «جبران» این بیانیه برآیند و در «مسیری تاریک» گام نگذارند.

انجمن دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف به مناسبت سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی، خطاب به مقامات ایران طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران به کشوری تبدیل شده که «جان مردمانش، گوی چوگان زمین بازی آقایان است» و حتی مخاطبی برای پیگیری و پرسش‌های خود در این کشور نیافته‌اند.

این بیانیه‌ در ادامه، مسئولان حکومت ایران را همراه با «تلّی از جنایات بی‌پاسخ» در کارنامه‌شان توصیف کرده بود. در ادامه این بیانیه با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که یک سال از رویداد آن گذشته، آمده است: «رفتار مسئولان حکومت ایران در قبال این رویداد وقاحت و بی‌مسئولیتی آنها را نشان می‌دهد که یک عمر دروغ و نیرنگ و پنهان‌کاری و وقاحت پروارشان کرده که اکنون از عمق آن فاجعه، حتی خمی هم به ابرو نمی‌آورند».

نویسندگان این بیانیه خطاب به مسئولان حکومت نوشته‌اند: «ما از شما بیزاریم؛ از عدم صداقت و دروغ‌گویی‌تان، از بی‌مسئولیتی و بی‌تدبیری‌تان».

گفتنی است، دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ در تجمعی که همگام با چند دانشگاه دیگر برگزار شد، ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی خواستار پاسخ‌گویی مسئولان در این زمینه شدند که این تجمعات با بی‌اعتنایی مقام‌های حکومت مواجه شد و در برخی از دانشگاه‌ها با برخورد با معترضان و بازداشت آنها همراه بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا