بین‌المللی

بلینکن: بایدن، خوآن گوآیدو را به عنوان رهبر ونزوئلا به رسمیت خواهد شناخت

نامزد جو بایدن برای وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد، رئیس جمهور جدید آمریکا سیاست به رسمیت شناختن رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور این کشور آمریکای جنوبی را ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ویترز، آنتونی بلینکن، نامزد جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای تصدی پست وزارت خارجه به اعضای سنا گفت: بایدن تلاش می‌کند تحریم‌های هدفمند موثرتری را علیه ونزوئلا اعمال کند که هدف آنها سرنگونی نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور آمریکای جنوبی است.

وی افزود: دولت جدید آمریکا کمک‌های بشردوستانه بیشتری به ونزوئلا را در نظر دارد.

آمریکا به همراه چندین کشور دیگر در ژانویه ۲۰۱۹ میلادی خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور این کشور آمریکای جنوبی به رسمیت شناختند و تاکید دارند که در انتخاب مجدد مادورو در سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا تقلب شده بود.

بلینکن تصریح کرد: ما به یک سیاست موثر نیاز داریم که بتواند ونزوئلا را به سمت دموکراسی برگرداند و این روند را با انتخابات آزاد و عادلانه آغاز کند.

مادورو، گوآیدو را دست نشانده آمریکا که به دنبال سرنگونی وی از طریق یک کودتاست، می خواند. متحدان مادورو تمایل خود برای مذاکره با دولت بایدن پس از سال‌ها تنش و تشدید تحریم‌ها را ابراز کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا