دیدگاه‌ها

دست ازجمهوری کوبا کوتاه!

م. چابکی: سیاست جمهوری کوبا همیشه مبارزه با پدیده ضد بشری تروریسم با محکومیت درتمامین اشکال و مظاهر آن بوده است. علاوه بر این، مردم کوبا خود قربانی تروریسم هست.

بیانیه کمیته مرکزی و شورای حزب کمونیست بلاروس

اقدام ایالات متحده آمریکا مبنی بر قرار دادن مجدد جمهوری کوبا در لیست کشورهائیکه ادعا می شود از تروریسم بین الملل حمایت می کند را به شدت محکوم می کنیم.

کمونیستهای بلاروس این تصمیم ریاکارانه و بدبینانه دولت ایالات متحده را اقدامی تجاوزگرانه وآشکار، تلاشی برای تحت فشار قرار دادن مردم زحمتکش کوبا بی اعتباری اخلاقی می داند، که مایلند آنان را به اراده شرکتهای فراملیتی  سرمایه های آمریکایی تابع کنند.

ایالات متحده با نادیده گرفتن تمامی موازین حقوق بین المللی  بار دیگر با ابزار اتهام، فشار روانی و تحریم های اقتصادی برای درهم شکستن مردم کوبا که به طور مستقل مسیر توسعه خود را تعیین و به آرمان های انقلاب کوبا وفادار مانده اند استفاده می کند!

سیاست جمهوری کوبا همیشه مبارزه با پدیده ضد بشری تروریسم با محکومیت درتمامین اشکال و مظاهر آن بوده است. علاوه بر این، مردم کوبا خود قربانی تروریسم هست.

لازم به یاد آوری است این امپریالیسم به رهبری ایالات متحده آمریکا است که زشت ترین پدیده های اجتماعی را به وجود آورد:

فاشیسم و بنیادگرایی اسلامی، نژادپرستی، جنگ های مذهبی و روانی، جنگهای سرد همراه تروریسم دولتی… ​​به طور فعال این پدیده برای ایجاد نفرت و دشمنی بین خلق ها بهره می گیرد و منافع خود را از کشورهای حاکم دریافت می کند.

ما می خواهیم به دولت ایالات متحده آمریکا توصیه کنم با توجه به شرایط سیاسی موجود در جهان قبل از هر چیز به موارد جدی نقض حقوق بشرو آزادی های آمریکایی ها در کشور خود توجه کند. در امور داخلی دولت های حاکم در سراسر کره زمین دخالت نکند. ما نگرانی جدی خود را در مورد استفاده از سلاح گرم علیه شهروندان غیرمسلح آمریکایی که می خواهند اختلاف نظر خود را با نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری در این کشور حل کنند اعلام می داریم. در عین حال، جای نگرانی است که «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، به نمایندگی از حزب دموکرات، حامیان رئیس جمهور معزول جمهوریخواه باردیگر انتخاب گردید ایا حدود نیمی از شهروندان ایالات متحده تروریسم است. درعین حال وقت آن فرا رسید وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا را که در دستکاری یک مسئله حساس مانند تروریسم، و همچنین هر گونه اقدام با هدف ایجاد خصومت و نفرت بین مردم جهان به خاطر منافع ژئوپلیتیک، عدم دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل  را محکوم نمائیم!

دست از جمهوری کوبا کوتاه!

زنده باد همبستگی بین المللی مردم جهان!

کمیته مرکزی و شورای حزب کمونیست بلاروس

م. چابکی: ۱ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۲۰۲۱.۰۱.۲۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا