زحمتکشان

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرایی نمی شود

افزایش افسارگسیخته نرخ تورم سبب کاهش قدرت خرید پرستاران شده است. در عین حال  قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری علیرغم تصویب به بهانه نبودن بودجه و اعتبار اجرایی نمی‌شود.

دستمزد پرستاران کمتر از نرخ تورم تعیین شده ومبلغ‌کارانه پرستاری هم افزایش نیافته است!

حقوق پرستاران باید بر مبنای دلار سال ۹۲ ارزیابی و با این روزها مقایسه شود. واضح و روشن است که قدرت خرید همه اقشار جامعه کم شده است. مسئولان افزایش درآمد را گزارش می‌کنند اما افزایش نرخ تورم را نادیده می‌گیرند.به گزارش خبرنگار ایلنا، خبرهای افزایش دستمزد پرستاران در سال‌های اخیر و در روزهای کرونایی به شدت مورد توجه قرار گرفته و افزایش دستمزد پرستاران از زبان مسئولان بهداشت کشور با بهانه‌های مختلف شنیده می‌شود. در آخرین اظهارات مقامات بهداشت و درمان کشور، کمال تقوی‌نژاد (معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) گفت: از سال ۹۲ تاکنون، درآمد گروه پرستاری ۶ و نیم برابر شده… بر اساس قانون، دستگاه‌های دولتی می‌توانند حقوق ۳۵ درصد از کارکنان خود را تا سقف ۵۰ درصد افزایش دهند. بار دیگر، پرستاران شاهد تبعیض و نابرابری بودند. افزایش فوق‌العاده ویژه برای کارکنان ستادی و اداری وزارت بهداشت در نظر گرفته می‌شد اما پرستاران از این امتیاز بی‌بهره بودند. علت اصلی این تبعیض نیز روابط نابرابر موجود در نظام سلامت و درمان کشور است. مدیران و روسای بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها، همان اعضای هیات علمی هستند. اعضای هیات علمی به طور متوسط حدود ۲۰ میلیون تومان در ماه حقوق می‌گیرند و در کنار آن، مزایایی مثل‌کارانه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

محمد شریفی‌مقدم (دبیر خانه پرستار) در ارتباط با افزایش حقوق سفیدپوشان جامعه سلامت گفت: روز پرستار، آقای تقوی‌نژاد در حضور رئیس‌جمهور و معاونان وزارت بهداشت درباره حقوق پرستاران سخنرانی کردند.رئیس‌جمهور در این نشست درباره افزایش دستمزد پرستاران از سال ۹۶ تا ۹۹ پرسشی مطرح کرد و معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزیر بهداشت، در پاسخ گفت: اگر افزایش حقوق ۵۰ درصدی اخیر پرستاران را در نظر بگیریم، حقوق آن‌ها ۲.۵ برابر شده است. این عضو جامعه سلامت افزود: اگر بهترین شرایط را تصور کنیم، یک پرستار حدود ۳ میلیون ۸۰۰ هزار تومان در سال ۹۶ به عنوان دستمزد دریافت می‌کرده است. در این برهه زمانی یعنی سال ۹۶، متوسط قیمت دلار حدود ۴ هزار تومان بوده که بر همین مبنا، یک پرستار استخدام رسمی، حدود ۹۰۰ دلار درآمد داشته است. دبیر خانه پرستار توضیح داد: در حال حاضر، قیمت دلار حدود ۲۲ هزار تومان است که نسبت به ماه‌های گذشته روند نزولی داشته و ارزان‌تر شده است. اگر درآمد فعلی پرستاران را بر اساس دلار محاسبه کنیم، درآمد تقریبی یک پرستار حدود ۳۲۰ دلار است. در چهار سال گذشته، پرستاران در بهترین حالت حدود ۹۰۰ دلار درآمد داشته‌اند ولی این روزها درآمد آن‌ها ۶۰۰ دلار کاهش یافته است. این موضوع به این معناست که قدرت خرید پرستاران مثل کارگران و اقشار عادی جامعه کمتر شده است…

درآمد پرستاران شرکتی ناچیز است

این عضو جامعه سلامت ادامه داد: پیش از این طرح، حقوق اعضای هیات علمی حدود ۵۰ درصد افزایش یافته بود. اگر یک عضو هیات علمی، ۲۵ میلیون تومان دریافتی داشته با افزایش ۵۰ درصدی حقوق، دریافتی او ۳۷ میلیون تومان شده است. با اجرای این طرح، حقوق یک پرستار استخدام رسمی با سابقه زیاد، حدود ۳ میلیون تومان و دریافتی یک پرستار شرکتی حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. یک عضو هیات علمی ۵ برابر یک پرستار کشوری دریافتی دارد، چرا در رسانه‌ها صحبتی از این اختلاف نمی‌شود؟ وی توضیح داد: حدود ۳۰ هزار پرستار شرکتی در بیمارستان‌های کشور شاغل هستندکه از حداقل دستمزد قانونی برخوردار هستند. هنگامی‌که مسئولان وزارت بهداشت گزارشی ارائه می‌دهند، بیشترین دریافتی را ملاک قرار می‌دهند و توجهی به حداقل‌بگیرها نمی‌کنند. سنگ بنای استخدام پرستاران شرکتی در دولت آقای روحانی گذاشته شد و به شدت رشد کرد…در سال ۹۳، متوسط مبلغ‌کارانه یک پرستار، حدود یک میلیون تومان بود اما در این روزها، متوسط‌کارانه حدود ۸۰۰ هزار تومان کاهش یافته و به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. معوقات پرستاری کاهش یافته یعنی اینکه یک میلیون تومان به عنوان‌کارانه ۵ ماه به پرستار پرداخت می‌کنند. مسئولان با آمار و ارقام به این شکل بازی می‌کنند…

چرا تعرفه های پرستاری مسکوت مانده؟

جمعی از پرستاران در تماس با خبرنگار ایلنا، از صدور مجوز برای افزایش تعرفه‌های پزشکی انتقاد کردند.سیزده سال است که قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری علیرغم تصویب به بهانه نبودن بودجه و اعتبار اجرایی نمی‌شود اما به نظر می‌رسد علیرغم بحران کرونا و دشواری‌های موجود، مجوز افزایش تعرفه‌های پزشکی صادر شده است.از قرار، سازمان برنامه و بودجه، مجوز افزایش هشت درصدی برخی تعرفه‌های پزشکی را در ماه جاری صادر کرده و قرار است این پیشنهاد در هیات دولت مطرح شود.حالا پرستاران می‌گویند: علیرغم رایزنی‌ها و مطالبه‌گری‌های مکرر ما، هنوز بودجه‌ای برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اختصاص نداده‌اند اما به سرعت، مجوز افزایش درآمد پزشکان را صادر می‌کنند؛ آخر تبعیض تا کجا؟!

پرستاران می‌پرسند: چرا تعرفه‌های پرستاری علیرغم گذشته اینهمه سال و اینک با وجود دستور مقام معظم رهبری، همچنان درحال پاسکاری بین وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه و کمیسیون بهداشت است. اشکال کار کجاست؟ چرا تعرفه‌های پرستاری در کتاب تعرفه‌های پزشکان آمده و بیمه‌ها و مردم با هزینه‌های بیشتری در حال پرداخت آنها هستند و هر سال گرانتر هم می‌شوند؟ چرا مردم و بیمه‌ها نباید از امتیاز ارزان‌تر بودن و به‌صرفه‌تر بودن تعرفه‌های پرستاری نفع ببرند؟ چرا هیچ کس پاسخ این سوالات ساده را نمی‌دهد؟

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا