گوناگون

جان باختگان کرونا از کشته شدگان آمریکا در جنگ جهانی دوم فراتر رفت

همزمان با برگزاری مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهوری جدید ایالات متحده، بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی دانشگاه «جانز هاپکینز»، تعداد جان باختگان ناشی از شیوع «ویروس کرونا» در این کشور از تعداد سربازان آمریکایی کشته شده طی جنگ جهانی دوم فراتر رفت.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دیروز (چهارشنبه) درحالی که مراسم تحلیف بایدن رئیس جمهوری جدید ایالات متحده برگزار شد، آمار جان باختگان ناشی از همه گیری بیماری «کووید ۱۹ »در این کشور از تعداد سربازان آمریکایی کشته شده طی جنگ جهانی دوم فراتر رفت.

این خبرگزاری افزود: تعداد سربازان آمریکایی که در طول جنگ جهانی دوم کشته شده اند، ۴۰۵ هزار و ۳۹۹ تن بود، در حالی که بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز، ایالات متحده با ثبت ۴۱۵ هزار و ۸۹۴ مرگ و میر ناشی از ابتلا به  کرونا همچنان مقام اول جهان را به خود اختصاص داده است.

رئیس جمهوری آمریکا در نخستین اقدام پس از ورود به کاخ سفید، برخی از دستورهای اجرایی «دونالد ترامپ» از جمله منع مهاجرت از کشورهای مسلمان را لغو و فرمان های اجرایی خود را صادر کرد؛ وی برنامه ۱۰۰ روز با ماسک را آغاز کرد و پوشیدن ماسک در اماکن و مناطق متعلق به دولت فدرال و حین سفرهای بین ایالتی را الزامی کرد.

بایدن که در انتخابات ۱۳ آبان ماه امسال به‌عنوان نامزد حزب دمکرات بیش از ۸۱ میلیون رأی مردمی را به دست آورد، توانست در انتخابات گزینشگران ایالتی هم ۳۰۶ رأی را از آن خود کند و رقیب خود یعنی ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه در این انتخابات را با بیش از ۷۴ میلیون رأی مردمی و ۲۳۲ رأی گزینشگران ایالتی پشت سر بگذارد.

او و معاونش «کامالا هریس» ساعاتی پیش در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا که برخلاف رویه مرسوم بدون حضور ترامپ رییس جمهوری پیشین برگزار شد، سوگند یاد کردند. در ۱۵۰ سال اخیر برای اولین بار است که رئیس‌جمهوری کاخ سفید و دولت را تحویل جایگزین خود نمی‌دهد.

آمریکا با نزدیک به ۲۵ میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و بیش از ۴۱۱ هزار نفر جان باخته، در صدر فهرست کشورهای درگیر ویروس کرونا قرار دارد؛ بایدن را می توان وارث بزرگترین کشتار قرن آمریکا به وسیله ویروس کرونا دانست. به همین دلیل هم مقابله با این ویروس یکی از اولویت های بزرگ دولت بایدن قلمداد می شود و او به بیش از ۴۰۰ هزار قربانی کرونا در آستانه ورود به کاخ سفید ادای احترام کرد.

در حال حاضر، میزان چشمگیر مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آمریکا، امید به زندگی را در این کشور با بیشترین افت در ۴۰ سال گذشته مواجه کرده و بیماری کووید-۱۹ به عنوان یک بیماری عفونی برای نخستین بار در یک قرن گذشته به دلیل اصلی مرگ و میر آمریکایی ها بدل شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا