گوناگون

سیل و طوفان هزاران نفر را در شمال انگلیس بی‌خانمان کرد

تندباد و طوفان شدید موسوم به «کریستوف» به همراه بارش ‌های سیل‌آسا در بخش‌هایی از شمال انگلیس باعث شده تا هزاران نفر به رغم قرنطینه سراسری، خانه‌های خود را ترک کنند.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی با اعلام هشدار جاری شدن سیل، پیش بینی کرده که وضعیت آب و هوایی در روزهای آینده وخیم‌تر خواهد شد. تاکنون بیش از دو هزار ساختمان در منطقه دیدزبوری و شمال منچستر تخلیه شده و پلیس به اهالی منطقه مری‌ساید هم گفته که سریعا خانه‌های خود را ترک کنند. این در حالیست که یک افسر ارشد منچستر بیان داشت شماری از این افراد به کرونا مبتلا بوده و یا در قرنطینه خانگی بودند.

با این حال گزارش‌ها حاکیست که برق بسیاری از ساختمان‌ها قطع و سیل به سرعت در حال پیشروی است.

پیشتر نیروهای آتش‌نشانی سرگرم خارج کردن شماری از شهروندان مناطق سیل زده در منطقه دادزبری و نوردن‌دن بودند. در همین حال پلیس منطقه ولز گفت بسیاری از مردم برای تماشای سیل راهی خیابان‌ها شده و این کار مشکلاتی را برای نیروهای امدادگر ایجاد کرده‌ است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس عصر چهارشنبه برای بررسی تحولات این منطقه با اعضای دولت جلسه اضطراری تشکیل داد. وی در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان کرد که بیش از ۳ هزار ساختمان در معرض آب‌گرفتگی قرار دارند و شرایط به سرعت در حال وخیم‌تر شدن است.جانسون با اشاره به اینکه دولت اوضاع را تحت نظر دارد پیش‌بینی کرد که هفته‌ آینده وضع وخیم‌تر شود.

این تحولات همچنین در روند واکسیناسیون کرونا در این منطقه اختلال ایجاد کرده است. طرح سراسری واکسیناسیون کرونا در انگلیس از ۱۸ آذر آغاز شده و دولت قصد دارد تا تمام افراد سالمند بالای ۷۰ سال را تا اواسط ماه آینده میلادی واکسینه کند. با این وضعیت سازمان بهداشت همگانی می‌گوید که تحقق هدف‌گذاری دولت تا آن زمان واقع بینانه نیست.

انگلیس از جمله کشورهایی است که به دلیل وقوع طوفان‌های فصلی دریایی، دائماً با بارش شدید باران و سیل‌های مخرب مواجه می‌شود.

دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط در انگلیس اگرچه به دلیل اتخاذ تدابیر جدی برای مقابله با این سوانح طبیعی، به میزان قابل‌ توجهی تلفات انسانی را کاهش داده‌اند اما باز هم قادر به مقابله با تمامی ابعاد مخرب این سوانح نیستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا