گوناگون

پرونده قاچاق هروئین

رسیدگی به پرونده قاچاق هرویین با کامیون، در دادگاه شهر کوبلنز در غرب آلمان دامه دارد. چهار نفر در ارتباط با یک باند بین‌المللی مواد مخدر تحت بازجویی در دستگاه قضایی آلمان هستند. مقصد نهایی مواد بلژیک یا هلند است…..

به گزارش دویچه وله، دادستانی کوبلنز و دفتر تحقیقات گمرکی برلین اعلام کرده‌اند که دو مظنون دیگر در پرونده قاچاق یک تن هرویین بازداشت شده‌اند. پلیس در بازرسی از خانه مردی ۳۸ ساله در شهر مونستر واقع در غرب آلمان، شواهد غیرقابل انکاری از مشارکت او در عملیات قاچاق به دست آورده و متهم دیگر، در رومانی به چنگ ماموران افتاده است.

هر دو مظنون در حال حاضر در اختیار دادستانی کوبلنز هستند و تحت بازجویی قرار دارند.

پیگیری‌های مربوط به این پرونده بین‌المللی بر عهده دایره تحقیقات اداره گمرک برلین – براندنبورگ است؛ پرونده‌ای که در نوامبر ۲۰۱۹ در ردیابی کامیونی حامل ۱۱۰۰کیلوگرم هروئین به جریان افتاد. این محموله با همکاری یک باند بین المللی مواد مخدر از ایران به اروپا قاچاق شده بود.

دادگاه شهر کوبلنز از ۲۲ دسامبر، محاکمه دو مرد دیگر در همین ارتباط را شروع کرده است.

کامیون مربوطه در اصل، طی کنترل‌های مرزی و گمرکی در قزاقستان لو رفته بود و هروئین همانجا کشف و ضبط شد. ولی نیم کیلوی آن در کامیون ماند و تا آلمان انتقال یافت.

طبق گفته سخنگوی دادستانی کوبلنز، تاکنون هیچیک از دو متهم، اطلاعاتی درباره چگونگی امر در بازپرسی‌ها ارائه نکرده‌اند. سخنگوی اداره تحقیقات گمرکی برلین – براندنبورگ می‌گوید: «ابتدا تصور می‌شد که آلمان یک مسیر ترانزیت بوده تا مواد به مقصد اصلی یعنی بلژیک یا هلند رسانده شوند اما قاچاقچی‌ها ناگهان در آندرناخ توقف کرده و به سفر خود ادامه نداده‌اند.»

شهر آندرناخ در غرب آلمان در ایالت راینلند فالس در جهت مسیرهای منتهی به بلژیک و هلند قرار دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا