بین‌المللی

فراخوان برپایی راهپیمایی روز جهانی یمن

شماری از شخصیت های جهانی با توجه به ادامه جنگ یمن، قحطی، شرایط انسانی، ناامنی غذایی و ویرانی این کشور، در فراخوانی خواستار برگزاری تجمع و راهپیمایی اعتراضی در روز ۲۵ ژانویه (۶بهمن) تحت عنوان “روز جهانی یمن” شدند.

به گزارش روز یکشنبه شبکه خبری المیادین، اندیشه برگزاری روز جهانی یمن از سوی دو شخصیت بین المللی مطرح شده که یکی از آنان جرمی کوربین رییس سابق حزب کارگر انگلیس است که به مخالفت شدید با جنگ یمن شهرت دارد و همواره خواستار مجازات عربستان به خاطر نقض حقوق بشر است. دومین شخصیت بین المللی که این درخواست را مطرح کرده برنی سندرز سناتور دمکرات و نامزد سابق درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

کوربین و سندرز از طریق ائتلاف « جنگ  بین المللی را متوقف کنید» که یک سازمان بین المللی فعال در بسیاری از کشورها به شمار می رود، به این کمپین دعوت کرده‌اند.

هدف از این تجمع، فشار بر رییس جمهوری جدید آمریکا  و درخواست برای توقف جنگ یمن عنوان شده است، زیرا همه می دانند که شروع و توقف جنگ یمن در دستان این کشور قرار دارد.

یمن بیش از ۶ سال است زیر آتش حملات ائتلاف سعودی قرار دارد و در طول این مدت، علاوه بر کشته یا زخمی شدن هزاران یمنی، زیرساخت‌های مهم این کشور به ویژه زیرساخت‌های پزشکی و بهداشتی آن بشدت آسیب دیده و اکنون با شیوع کرونا و سایر بیماری‌ها، شرایط فاجعه‌باری پیش‌روی مردم یمن است.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی‌ها محتاج کمک‌های انسانی باشند.

میلیون‌ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران‌های انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

با وجود تلاش‌های انصارالله یمن برای برقراری صلح اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا