بین‌المللی

۲۲ گروه از بایدن خواستند که انصارالله را از فهرست تروریستی خارج کند

۲۲ گروه امدادی مستقر در یمن از جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا خواستند تا انصارالله یمن را از فهرست تروریستی خارج کند زیرا این امر می تواند جان میلیون ها انسان را در معرض خطر قرار دهد.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، گروه های امدادی از جمله گروه های (Mercy Corps, Oxfam and Save the Children) در بیانیه ای اعلام کردند که قرارگرفتن نام انصارالله در لیست تروریستی درست در زمانی صورت می گیرد که قحطی تهدید واقعی برای کشوری است که به دنبال شش سال درگیری ویران شده و باید فورا این تصمیم لغو شود.

به رغم انتقاد شدید کارشناسان، سازمان ملل و گروه های امدادی تصمیم دولت ترامپ علیه نیروهای انصارالله یک روز قبل از روی کار آمدن بایدن در کاخ سفید عملی شد.

در بیانیه گروه های امدادی آمده است که هرگونه خلل در انجام عملیات کمک و واردات تجاری مواد غذایی، سوخت ، دارو و سایر کالاهای اساسی، جان میلیونها انسان را در معرض خطر قرار می دهد.

با بالاگرفتن انتقادها نسبت به اقدام دولت ترامپ علیه نیروهای انصارالله یمن، وزارت خارجه آمریکا دولت بایدن روز شنبه اعلام کرد که بازنگری در اقدام دولت سابق این کشور برای قرار دادن جنبش انصارالله یمن در فهرست تروریستی را آغاز کرده است.

یک سخنگوی این وزارتخانه گفت که دولت جدید آمریکا قصد دارد هر چه زودتر این بازنگری را به نتیجه رسانده و درباره آن تصمیم گیری کند.

«آنتونی بلینکن» گزینه جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا برای هدایت وزارت خارجه نیز هفته گذشته اعلام کرد که واشنگتن در این تصمیم بازنگری خواهد کرد.

«جیک سالیوان» نامزد مشاور امنیت ملی در دولت بایدن نیز مخالفت خود را با تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا برای تروریستی خواندن انصارالله یمن اعلام کرد و گفت که این اقدام فقط رنج بیشتری بر مردم این کشور تحمیل می‌کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا