دیدگاه‌ها

کوبا درحال آماده سازی ۱۰۰میلیون دوز واکسن ضد کووید ۱۹

نویسنده: میگوئل فیبلز هرناندز/برگردان: جهان

دکتر ویسنته ورز بنکومو (Dr. Vicente Vérez Bencomo )، مدیر مؤسسه واکسن فینلای، گزارش داد که کوبا در حال ایجاد ظرفیت برای تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن سوبِرنا ۰۲ است.

مدیر کل مؤسسۀ واکسن فینلای، ویسنته ورز بنکومو، در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور آژانس های معتبر خارجی اعلام کرد که کوبا در حال ایجاد ظرفیت برای تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تزریقی سوبرنا ۰۲ (Soberana 02) علیه کووید ۱۹ است.

وی بار دیگر تأکید کرد که هدف، تأمین نیازهای کشور و همچنین سایر ملل علاقه مند به تهیه این واکسن است که تاکنون شامل ویتنام، ایران، ونزوئلا، پاکستان و هند بوده اند. وی تصریح کرد، در مورد کشور خودمان، هدف دولت ایمن سازی رایگان کل جمعیت در سال جاری خواهد بود.

به گزارش پرنسا لاتینا، ورز بنکومو گفت: “استراتژی کوبا برای بازاریابی واکسن یک هدف ترکیبی از خدمت به بشریت و تأثیرگذاری بر سلامت جهانی است. ما شرکت چند ملیتی نیستیم که هدف مالی را انگیزه شماره یک قرار دهیم. هدف ما ایجاد سلامتی بیشتر است.”

گزارش شده است که واکسن سوبِرنا ۰۲ این هفته آزمایش های بالینی فاز دوم را آغاز کرد و مشارکت را به ۹۰۰ داوطلب از ۱۹ تا ۸۰ سال افزایش داد، در حالی که در ماه فوریه نیز تحقیقات جدیدی درباره جمعیت کودکان انجام خواهد شد.

دکتر ورز توضیح داد که پس از تجزیه و تحلیل نتایج این مرحله، مرحله سوم پیگیری خواهد شد. در این دوره، مقامات بهداشتی در نظر دارند ۱۵۰۰۰۰ نفر از افراد گروه های آسیب پذیر و ساکنان مناطق پر خطر را مورد بررسی قرار دهند.

نشر از: “گرانما” ارگان حزب کمونیست کوبا – ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱

نویسنده: میگوئل فیبلز هرناندز

برگردان: جهان – ۶ بهمن ۱۳۹۹

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا