ورزشی

قضاوت دوبارهٔ داور زن؛ فرار از فشار یا پایان محرومیت؟

آسو جواهری یکی از بهترین و باتجربه ترین داوران زن فوتبال کشور مدتها به دلیل مخالفت با تبعیض جنسیتی در ورزش ایران با تهدید سازمان بسیج ورزشکاران و مداخله کمیته داوران از حق  قضاوت در لیگ فوتبال محروم بوده است.

چرا کمیته داوران نام آسو جواهری را از لیست قضاوت در لیگ حذف کرده بود؟

به گزارش ایسنا، لیست داوران هفته نهم لیگ برتر فوتبال زنان از طریق سایت فدراسیون فوتبال منتشر شد که بر اساس آن نام آسو جواهری برای قضاوت به چشم می‌خورد.جواهری پیش از این به دلیل آنکه در زمینه جامعه‌شناسی ورزش و مطالعات جنسیت و اقتصاد سیاسی ورزش فعالیت می‌کند، توسط کمیته داوران تهدید به محرومیت شده بود و مدت‌ها ابلاغی برای قضاوت در لیگ نداشت اما اکنون نام او در گروه داوری دیدار تیم‌های وچان کردستان و قشقایی شیراز قرار گرفته است و جمعه، ۱۰ بهمن ماه به عنوان داور چهارم قضاوت خواهد کرد.

البته با توجه به آمادگی وچان کردستان و شکست قشقایی شیراز در تمامی دیدارهای خود به نظر می‌رسد این مسابقه یک طرفه خواهد بود و انتخاب آسو جواهری به عنوان داور چهارم تا حدودی جای سوال دارد، چرا که کمیته داوران می‌توانست فرد کم تجربه‌ای را به عنوان داور چهارم انتخاب کنند و قضاوت دیگری را به جواهری بسپرد. باید دید که آیا این اقدام برای کاهش فشار از روی کمیته داوران است یا به معنی بازگشت دوباره جواهری به قضاوت است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا