اجتماعی

غلظت گرد و غبار در اهواز و کارون به ۱۰ برابر حدمجاز رسید

مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: غلظت گرد و غبار در اهواز و کارون به ۱۰ برابر حدمجاز رسیده است.

علیرضا آذریان شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در ساعت ۹ صبح امروز غلظت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM۱۰) در کارون یک هزار و ۵۲۸ ، اهواز یک هزار و ۴۹۲ ، آبادان یک هزار و ۱۵۷ ، بندر امام یک هزار و ۱۱۴، خرمشهر ۹۶۸ ، شادگان ۸۷۳ ، ماهشهر ۸۲۱ ، رامشیر ۴۶۷ ، سوسنگرد ۴۶۵ ، هندیجان ۳۰۵ و شوش ۲۸۴ میکروگرم برمترمکعب رسیده است.

وی افزود: پدیده گرد و غبار در شهرهای استان از صبح امروز با فعال شدن کانونهای عراق و کانونهای داخلی خوزستان رخ داده است.

همچنین سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای شهرهای اهواز، آبادان، بندرامام، شادگان، کارون، خرمشهر و ماهشهر را در ساعت ۹ امروز با شاخص ۵۰۰ در شرایط خطرناک اعلام کرد.

همچنین در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارند. همچنین رامشیر در شرایط بسیار ناسالم، سوسنگرد، مسجدسلیمان و هندیجان در شرایط ناسالم برای همه گروه ها و امیدیه، اندیمشک و شوش در شرایط ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده اند.

اداره کل هواشناسی خوزستان دیشب با صدور اطلاعیه ای هشدار سطح نارنجی را اعلام کرد. در این اطلاعیه با اشاره به شکل‌گیری توده گرد و خاک بر روی مناطق مرکزی کشور عراق و حرکت آن به سمت استان خوزستان، گفته شده که از اوایل وقت شنبه ابتدا در نیمه غربی استان و سپس در مرکز و سایر مناطق استان شاهد کاهش دید افقی و افزایش آلاینده های گرد و خاک خواهیم بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا