ورزشی

قهرمان تیم ملی کشتی : متاهلم و بیکار!

دارنده مدال های طلای آسیا و برنز بازی‌های آسیایی گفت : نه درآمد دارم و نه بیمه،با اینکه لیسانس و مدال بازی های آسیایی را دارم و شامل قانون استخدام قهرمانان نیز می شوم اما شرایط استخدامم فراهم نمی شود.

 وزارت ورزش به فکر کشتی و کشتی گیران نیست

دارنده مدال‌های طلای آسیا و برنز بازی‌های آسیایی از بی توجهی مسئولان نسبت به وضعیت قهرمانان کشتی گلایه کرد.به گزارش ایسنا، رضا اطری، ملی‌پوش کشتی با گلایه از بی توجهی مسئولان نسبت به وضعیت قهرمانان کشتی گفت: … بعد از عمل جراحی مینیسک پایم که حدود یک ماه قبل از رقابت های انتخابی انجام شد، به شرایط خوب بدنی بازگشته ام. تمرینات خوب و پرفشاری را زیر نظر کادر فنی در اردوهای تیم ملی انجام می دهیم و وارد فاز تمرینات المپیکی شده ایم.دارنده مدال طلای آسیا در مورد شرایطش در وزن ۵۷ کیلوگرم تصریح کرد: انگیزه بسیار خوبی برای کار کردن دارم، با همین انگیزه یک ماه پس از عمل جراحی پایم و بدون آمادگی جسمانی و تمرینات کافی در انتخابی حضور یافتم تا شانس حضور در المپیک را داشته باشم. هم اکنون پس از برگزاری ۲ مرحله اردو، وضعیت جسمانی و فنی خوب است و پیشرفت زیادی کرده ام.

دارنده سهمیه المپیک توکیو در مورد حضورش در این مسابقات گفت:  به عنوان سرباز این کشور فشار تمرینات و حضور در شرایط قرنطینه را تحمل می کنیم و وظیفه ماست که برای اهتزاز پرچم کشورمان در المپیک بجنگیم.

اطری با بیان اینکه هدفش تنها کسب مدال در المپیک است گفت: مشکلی برای برگزاری انتخابی ندارم چرا که هدفم کسب مدال است و سه سال است که شرایط سخت تمرینات را تحمل می کنم که به مدال دست یابم. به عشق کشتی، به عشق ورزش و به عشق مردم کشورم تمرین می کنم و فشارها را تحمل می کنم تا ملت ایران را شاد کنم و این انگیزه درونی من است.آزادکار وزن ۵۷ کیلوگرم در مورد شرایط و امکانات اردویی گفت:… دغدغه هایی وجود دارد که ذهن ورزشکاران درگیر خود کند و باعث شود نتوانند آنطور که باید تمرینات خود را انجام دهند.وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمام وقت ما در اردوهای تیم ملی می گذرد و شغلی نداریم، اگر وضعیت حقوقی ما مشخص شود و یا اینکه در جایی استخدام شویم خیلی خوب است تا دیگر دغدغه ای در هنگام تمرین کردن نداشته باشیم. من متأهل هستم اما نه درآمد دارم و نه بیمه، با خرج پدرم زندگی ام می چرخد و جای تعجب است با اینکه لیسانس و مدال بازی های آسیایی را دارم و شامل قانون استخدام قهرمانان نیز می شوم اما شرایط استخدامم فراهم نمی شود. از مسئولان می خواهم که پیگیر شغل قهرمانان باشند تا ما نیز بدون دغدغه به تمرینات خود بپردازیم… اما یک چیز درونی در کشتی‌گیران است که اعتماد به نفس آن ها را پایین می آورد و آن نیز مشکلات و دغدغه های این قشر زحمتکش و پرتلاش است.

  چه کسی در تیم ملی کشتی پاسخگو است؟

در حالیکه سوال های زیادی درباره برنامه ها و اهداف تیم ملی کشتی آزاد در دو تورنمنت ایتالیا و اوکراین وجود دارد، مدیر تیم ملی کشتی آزاد و سرمربی تیم ملی هیچ توضیحی درباره تصمیماتشان نمی دهند و پاسخگوی رسانه ها نیستند.به گزارش ایسنا، در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، خبرنگاران اجازه حضور در اردوی تیم ملی کشتی آزاد را ندارند، محسن کاوه مدیر تیم های ملی کشتی آزاد و غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد پاسخگوی رسانه ها نیستند.پس از اعزام تنها یک آزادکار ایران به جام جهانی صربستان و پس از آن، غیبت در رقابت های گرندپری پاریس، در حالیکه انتظار می رفت تیم ملی کشتی آزاد ایران برای آماده سازی هر چه بیشتر در راه المپیک توکیو، اینبار با نفرات اصلی عازم تورنمنت ایتالیا شود، اما فقط ۳ آزادکار عازم سرزمین چکمه ای می شوند.

پس از انتقاد کارشناسان نسبت به چرایی بی تفاوتی مسئولان کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد به حضور در رقابت های بین المللی، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی صراحتا اعلام کرد، فدراسیون کشتی لیست تمامی تورنمنت های بین المللی را به کادر فنی تیم های ملی ارائه داده و هیچ مشکلی با درخواست کادر فنی تیم های ملی برای حضور در رقابت های بین المللی ندارد.پس از بی توجهی کادر فنی کشتی آزاد به حضور در جام جهانی صربستان و تورنمنت فرانسه، برخی صحبت ها حاکی از این بود که نفراتی مثل حسن یزدانی عازم ایتالیا شوند تا پس از ماه ها پنجه در پنجه حریفان بیاندازند، اما اینبار نیز فقط بهنام احسانپور، علیرضا کریمی و امین طاهری عازم این مسابقات می شوند.

پس از این اتفاق سوالات زیادی درباره چرایی اعزام تنها ۳ آزادکار و یا نحوه انتخاب این نفرات و اعزام نشدن دیگر چهره های شاخص به ایتالیا و همچنین برنامه کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت های کسب سهمیه و پس از آن المپیک توکیو بوجود آمد اما مدیر تیم ملی کشتی آزاد و سرمربی تیم ملی بدلایل نامشخص پاسخی به تماس خبرنگاران نمی دهند تا مردم و رسانه ها در جریان تصمیمات و تدبیر کادر فنی تیم ملی قرار گیرند.

از سوی دیگر غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی به هیچکدام از دو تورنمنت ایتالیا و اوکراین اعزام نمی شود اما محسن کاوه در جایگاه مدیر فنی عازم اوکراین خواهد شد و هیچ پاسخی از سوی کادر فنی تیم ملی درباره علت این تصمیم ارائه نشده است.تیم ملی کشتی فرنگی بی نیاز از حضور مدیر فنی با مدیریت و پاسخگویی محمد بنا برنامه های خود را دنبال می کند و علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی نیز در هر شرایطی پاسخگوی تماس خبرنگاران است، اما در این میان مشخص نیست مدیر تیم ملی کشتی آزاد و سرمربی تیم ملی آزاد چرا خود را ملزم به پاسخگویی نمی دانند تا مردم را در جریان اتفاقات تیم ملی کشتی آزاد قرار دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا