ورزشی

اعتراض زنان ورزشکار؛ بازی‌های ما را پخش کنید!

پس از پایان رقابت های لیگ برتر والیبال زنان کشور، گروهی از مربیان و بازیکنان با اعتراض به صدا و سیما خواستارپخش مستقیم یا  ضبط‌ شده مسابقات ورزشی زنان شدند. پخش تلویزیونی رقابت‌های لیگ‌های زنان در رشته‌های مختلف تبدیل به مطالبه ورزشکاران زن شده است.

جلسات و گفت‌وگوها با مسئولان برای پخش مسابقات ورزشی زنان ثمری نداشته است

به گزارش روزنامه اعتماد ؛ رقابت‌های لیگ برتر زنان والیبال به پایان رسید. در رقابت‌های روز آخر ذوب‌آهن اصفهان موفق شد سه بر صفر از سد شهرداری قزوین عبور کند و عنوان نایب‌قهرمانی لیگ را به دست آورد. در دیگر دیدار سایپا که عنوان قهرمانی‌اش را از هفته قبل مسجل کرده بود، توانست تیم پیکان را با حساب سه بر یک از پیش رو بردارد و با ۱۲ برد متوالی و بدون شکست فاتح لیگ امسال لقب بگیرد. در پایان رقابت‌ها به ترتیب تیم‌های سایپا، ذوب‌آهن، پیکان تهران، شهرداری قزوین، سروقامتان بابل، اکسون تهران، خجسته اسلامشهر و ستارگان فارس در رده‌های اول تا هشتم جا گرفتند. همچنین در بخش انفرادی نیز مونا آشفته از تیم سایپا توانست عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ را از آن خود کند. عنوان بهترین مدافع فصل به پوران زارع از سایپا و زهرا شیری از ذوب‌آهن رسید. بهترین دریافت‌کننده قدرتی لیگ هم مهسا صابری از سایپا و فهیمه زارعی معرفی شدند. دیگر بازیکن سایپا که نامش در لیست بهترین‌ها دیده شد شبنم علیخانی بود که بهترین پاسور لیگ لقب گرفت. همچنین زهرا بخشی و الهه پورصالح هر دو از پیکان عناوین بهترین لیبرو و بهترین قطر پاسور لیگ را تصاحب کردند… بحث درخواست پخش تلویزیونی رقابت‌های لیگ‌های زنان در رشته‌های مختلف چندین سال است که تبدیل به مطالبه ورزشکاران زن کشورمان شده است اما صداوسیما در این زمینه تغییری در رویه‌های پیشین خود ایجاد نمی‌کند…

مریم هاشمی، سرمربی تیم والیبال زنان سایپا بعد از قهرمانی تیمش در این رابطه گفت:«واقعیتش این است که اگر ما بتوانیم پخش مستقیم یا حتی ضبط‌شده بازی‌ها را داشته باشیم مطمئنم در سال سه یا چهار اسپانسر به تیم‌های بانوان اضافه می‌شود و خیلی اتفاق خوبی خواهد بود اما متاسفانه مربیان و باشگاه‌ها در این جریان دخیل نیستند بلکه وزارت ورزش و فدراسیون‌ها باید تلاش بیشتری کنند که این مجوز برای زنان هم صادر شود.» مریم هاشمی در ادامه افزود:«این مساله صد درصد در پیشرفت ورزش زنان تاثیر دارد چون وقتی بازیکنان می‌بینند که حداقل خانواده‌های‌شان پای تلویزیون نشسته‌اند و بازی آنها را نگاه می‌کنند و حتی فیلم ضبط ‌شده را به اقوام و اطرافیان خود نشان دهند، تلاش صد برابری خواهند داشت.»

این مربی موفق همچنین در مورد قهرمانی تیمش در رقابت‌های این فصل اظهار کرد:«خوشبختانه فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم و موفق شدیم با  ۱۲ پیروزی متوالی قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کنیم. امسال نوع برگزاری مسابقات متفاوت بود؛ لیگ ما هر سال به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد و امسال متمرکز بود. به هر حال در دوران کرونا مشکلات خاص خودمان را داشتیم. بازیکنان نباید جایی می‌رفتند، دایم قرنطینه بودند و شعار در خانه بمانیم را واقعا اجرا کردیم. یکی از مهم‌ترین قضایا این بود که هر  دفعه ۱۰ روز قبل از مسابقات باید تست کرونا می‌دادیم و فکر می‌کنم ۶  بار تست دادیم.» هاشمی با اشاره به سطح لیگ برتر امسال تصریح کرد: با توجه به اینکه ملی‌پوشان را از همان ابتدا تقسیم کردند ۴ تیم اول در یک سطح بودند؛ چون ملی‌پوش به تعدادی که باید جذب کرده بودند به همین خاطر مسابقات فشرده و نزدیک به هم بود.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا