جوانان

۴۱ سال حکومت اسلامی؛ خودکشی کودک کار ۱۴ ساله در ماهشهر خوزستان به دلیل فقر و تنگدستی

افزایش روزافزون ناهنجاری‌های اجتماعی، در کنارِ دیگر مشکل‌هایی که جامعه، مردم و زحمتکشان کشور با آن روبه‌رویند، میوه‌های تلخ و زهرآگین سیاست‌های اقتصاد‌ی‌اجتماعیِ رژیم ولایت فقیه در چند دهه اخیرند. روند روبه‌رشدِ ناهنجاری‌هایی که در سال‌های اخیر در همه زمینه‌ها بیش از هر زمان دیگر خود را نشان می‌دهد، و نمودهایی از آن در چند هفته اخیر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی پیدا کرد، بالا رفتن آمار خودکشی‌ها در کشور بوده است.خودکشی کودک کار ۱۴ ساله در ماهشهر خوزستان صبح امروز یک کودک کار در ماهشهر استان خوزستان خودکشی کرد….

به گزارش ایلنا، محمد کودک کار ۱۴ ساله، به دلیل فقر و تنگدستی صبح امروز خودش را به دار آویخت.

محمد با سه‌چرخه‌ آب‌ تصفیه شده می‌فروخت که بعد از شیوع کرونا کارش را از دست داد. او توپ جمع کن تیم ماهشهر هم بود.

ازاین‌گونه گزارش‌ها و تحقیقات، که به‌ویژه پس از اعمال ریاضت‌های اقتصادی در اروپا به‌نگارش درآمده‌اند، فراوان انتشار یافته‌اند و همگی بر این موضوع تأکید دارند که وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی و اجتماعی مردم، خطر ناهنجاری‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد، یعنی همان پدیده‌یی که به‌دلیل سیاست‌های چپاولگرانهٔ رژیم ولایت فقیه در راستای تأمین منافع مشتی از انگلی‌ترین بخش‌های جامعه، در کشورمان گسترش می‌یابد. این سیاست‌های چپاولگرانه، و درکنارِ آن‌ها سلطهٔ تفکر قرون‌وسطایی و واپس‌مانده بر فضای اجتماعی و فرهنگی، وضعیت را در کشور به ‌سوی فاجعه‌یی اجتماعی سوق داده است. سیاستِ ‌اِعمالِ ریاضت‌های اقتصادی در قالبِ “حذف یارانه‌ها”، سیر تندتری به وخیم‌تر شدن شرایط اقتصادی و اجتماعی داد، و افزایشِ بیکاری، تورم- و درنتیجه- افزایشِ فقر، فساد، و دیگر ناهنجاری‌های اجتماعی را سبب شد.
عامل‌هایی که موجب بالا رفتن شمارِ خودکشی‌ها می‌شوند، عامل‌هایی سیاسی‌اقتصادی‌اند. بدون درنظر گرفتن این عامل‌ها، که در میهن‌مان ریشه در سیاست‌های ضدمردمی و ضد خلقی رژیم ولایت فقیه دارند، نمی‌توان این عارضه اجتماعی را بررسی کرده و به حل آن پرداخت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا