جوانان

ترک تحصیل اجباری بیش از ٢٠٠ هزار دانش‌آموز در ایران

سیاست‌های اقتصادی نولیبرالی رژیم ولایی که شتابان تمامی عرصه‌های زندگی مردم میهن‌مان را تحت تأثیر قرار داده است، کاهش خدمات اجتماعی را یکی از اولویت‌هایش می‌داند که در این راستا کاهش مدام خدمات آموزش و پرورش و بهداشت و درمان که با جان و سرنوشت آینده مردم میهن ما درارتباط‌اند، آسیب‌هایی جبران‌ناپذیر به زندگی مردم وارد می‌آورند.,,,,

بە گزارش خبرگزاری‌های وابستە بە رژیم،  در سال تحصیلی جاری حدود ۲۰۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل باعث عمیق‌تر شدن شکاف آموزشی و لطمه بیشتر بە دانش آموزان شدە است.

آموزش مجازی اگر چه می‌تواند فرصتی برای برقراری عدالت آموزشی باشد اما در شرایط فعلی به  دلیل فراهم نبودن ابزار مورد نیاز و زیرساخت‌های لازم، باعث عمیق‌تر شدن بحران آموزش در ایران شدە است.

گرانی “تبلت و گوشی هوشمند” و ناتوانی مالی خانواده‌ها برای خرید آن باعث افزایش آمار ٣.۵ میلیونی دانش‌ آموزان بازمانده از پیام‌رسان آموزشی شاد به ۵ میلیون دانش‌ آموز شده است.

دانش‌ آموزانی کە در حاشیه شهرهای بزرگ و مناطق روستایی زندگی می‌کنند و به دلیل دسترسی نداشتن به آموزش مجازی عملاً ارتباطی با معلم و کلاس درس خود نداشته و خطر ترک تحصیل، آنها را به شکل جدی تهدید می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا