اخبار

درگیری‌ها و کشمکش‌ها

روحانی امروز در واکنش به رد لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط مجلس ولایت گفت: من نگران بودم که صدا و سیما آن‌قدر علیه لایحه بودجه تبلیغ کند که در نهایت مجلس لایحهٔ بودجه را رد کند که در نهایت همین هم شد….شما ببینید در این دو ماه ما چقدر برای بودجه وقت صرف کردیم! آخر چه شد؟ حاصل جمعش شد صفر! یک کم دقت کنید…
تجربه حوادث اخیر همچون اختلاف بر سر یارانه ها و لایحه بودجه نشان داده است که سازش هایی هم اگر صورت گرفته است اما در نهایت دوام نداشته است و با توجه به این اختلافات ، جناح های سرکوب گر مصمم هستند با استفاده از ابزارهای موجودی که در اختیارشان قرار دارد با به چالش کشاندن رقیب، منافع خویش را حفظ یا گسترش دهند.

روحانی خطاب به باند حاکم گفت: آنها خیلی مدعی ضدآمریکایی بودن هستند، اما یک کلمه علیه آمریکا صحبت نمی‌کنند، حتی یک جمله! چون فحش خدشه‌دار می‌شود، فحش مختص دولت است، به خصوص شخص رئیس‌جمهور! …بابا ما داخل یک نظام هستیم.

او هفته گذشته با اعتراف به اوضاع بحرانی کشور و وضعیت فاجعه بار معیشتی مردم گفته بود: قیمت‌ها از کنترل خارج شده‌اند و مردم در تهیه مایحتاج خود در رنج هستند.

به گزارش سایت اقتصادآنلاین:  «صدای شکستن استخوان های اقتصاد ایران در تک‌تک اعدادی که این روزها منتشر می شود پنهان شده و واقعیت به ‌قدری ترسناک و دلهره آور است که اگر نیروی پیشتاز، مردم را برای فردایی بهتر به پیکار و نبردی که به آزادی، خرمی و آبادانی منتهی خواهد شد، فرانخواند، دیگر امید برای زندگی و ادامه حیات به‌ سختی قابل تصور است.» تجربه چهل و دو سال گذشته رژیم ولایت فقیه به روشنی نشان داده است که حذف رقبا رویکردی ثابت و مستمر بوده است و دایره نیروهای جناحی و خودی را هر روز نسبت به روز پیش تنگ‌تر و تنگ‌تر کرده است، و طرح همین مسئله به خودی خود نشان دهنده درگیری‌ها و کشمکش‌های پایان‌ناپذیر سرکوب گران حاکم برای تسلط بر منابع ملی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا