حقوق بشر

دادگاه تجدیدنظر؛ احمد حیدرزاده به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد

احمد حیدرزاده کوزه گرانی، فرزند مهدی از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام به ۷ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری و به اتهام توهین به رهبری به تحمل ۱۵ ماه و ۱ روز حبس تعزیری محکوم شده است.

خبرگزاری هرانا – شعبه ۱۸ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان حکم حبس صادره علیه احمد حیدرزاده کوزه گرانی، شهروند اهل رشت را عینا تایید کرد. آقای حیدرزاده دیماه ۹۸ پس از حضور در دفتر پلیس فتا بازداشت و ۴ روز بعد به صورت موقت آزاد شد. این شهروند نهایتا توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۱۵ ماه و یک روز حبس تعزیری در خصوص این شهروند قابل اجرا خواهد بود.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱۸ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان به ریاست قاضی علی اصغر پورقاسم و مستشاری حسین قلی زاده سرچشمه صادر و طی روزهای اخیر به وکیل مدافع وی ابلاغ شده است، احمد حیدرزاده کوزه گرانی، فرزند مهدی از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام به ۷ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری و به اتهام توهین به رهبری به تحمل ۱۵ ماه و ۱ روز حبس تعزیری محکوم شده است.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۵ ماه و ۱ روز زندان برای وی قابل اجرا است.

این شهروند مهرماه امسال توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

آقای حیدرزاده دیماه ۹۸ پس از حضور در دفتر پلیس فتا بازداشت و ۴ روز بعد به صورت موقت آزاد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا