بین‌المللی

جنگنده‌های اسرائیل به “مواضع ایران و حزب‌الله” در جنوب سوریه حمله کردند

جنگنده‌های ارتش اسرائیل به مواضعی در جنوب سوریه حمله کردند. به گفته خبرگزاری سوریه هدف حملات “مواضع حزب‌الله و نیروهای متحد جمهوری اسلامی” بوده است. گفته می‌شود که به کسی آسیب جانی وارد نیامده است.

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، از حمله هوایی اسرائیل از سوی منطقه اشغالی بلندی‌های جولان به جنوب سوریه خبر داده است.

رسانه‌های خبری گزارش داده‌اند که “هدف اصلی حملات اسرائیل پایگاه‌های نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در استان قنیطره” بوده است.

این حملات در پایان شامگاه چهارشنبه (سوم فوریه) انجام گرفته است و در آن از موشک‌های هوا به زمین و زمین به زمین استفاده شده است.

خبرگزاری سوریه گفته است که پدافند ارتش سوریه بیشتر موشک‌های اسرائیلی را خنثی کرده است. بنا به همین گزارش شلیک موشک‌ها تنها زیان مادی به دنبال داشته و به جان افراد آسیب نرسیده است.

به گفته شبکه خبری الجزیره هدف اصلی حمله “یکی از پایگاه‌های شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران” در نزدیکی شهر خان ارنبه در استان قنیطره در جنوب دمشق بوده است.

نیروی هوایی اسرائیل در هفته‌های گذشته حملات خود به مناطق گوناگون سوریه را افزایش داده که هدف مستقیم بیشتر آنها “مواضع نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی” بوده است.

از جمله در ۱۳ ژانویه سال جاری میلادی ارتش اسرائیل به پایگاه‌ها و انبارهای اسلحه در شرق سوریه حمله برد که دست‌کم ۵۷ نفر طی آن کشته شدند. گفته می‌شود بیشتر قرباینان “نیروهای متحد ایران در منطقه” بودند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا