اخبار

مبنای فکری حکومت «اسلامی»

رژیم قرون‌وسطایی جمهوری اسلامی آن‌چنان شرایطی در ارتباط با زندگی و معیشت مردم به‌وجود آورده است که تحقیر و توهین در برخورد با آنان به شیوه‌ای مرسوم تبدیل شده است. دیکتاتوری حاکم نمی تواند با توسل به اجرای سیاست‌های قرون وسطایی در عرصه های گوناگون و همچنین فرهنگ ارتجاعی و مردسالاری حاکم که به کمک احکام فقهی و نه انسان‌هایی برابر حقوق که امروز در معرض دید همگان قرار دارد، پنهان سازد. مسئول دفتر علی خامنه ای، گفته است که مبارزه با “سکولاریسم نو” از وظایف اصلی روحانیت است. او گفته رهبر جمهوری اسلامی هم از این موضوع نگران است و آن را آشکار هم کرده است. اما واقعیت چیست؟  فاسدان و جنایتکاران در کل دستگاه های اچرایی، قضایی و قانون گذاری حکومت جمهوری اسلامی را دیگر نمی توان پنهان کرد. مردم به ویژه جوانان میهن ما، ماهیت قرون وسطایی و عملکرد ضد انسانی رژیم ولایی را بر نمی تابند….

به گزارش رادیو آلمان، محمدی عراقی که در بزرگداشت مصباح یزدی، سخن می‌گفت، “ظهور سکولاریسم نو” را مهمترین دغدغه آن روحانی بنیادگرا دانست و تأکید کرد: «این خطر همچنان جدی است و در سخنان رهبر [ حکومت اسلامی] هم این هشدار دیده می‌شود».

محمدی عراقی بر اهمیت “فقه حکومتی” تأکید کرد و گفت: «فقه حکومتی در اسلام اینگونه نیست که به فردی و اجتماعی تقسیم شود بلکه حتی نماز و طهارت و… هم باید با دید فقه حکومتی نگریسته شود».

مسئول دفتر خامنه ای همچنین گفت: «یکی از مهمترین نگرانی‌های راهبردی‌ رهبر ، وضعیت شهر قم است و آن را علنی کردند».

رئیس دفتر خامنه‌ای با اشاره به افزارهای “دشمن” در سست کردن نظام فقاهتی گفت: «حکومت دینی در اندلس ۷۰۰ سال ادامه داشت اما  این  توانستند ساقط کنند».

جن‌گیرها در اتخاذ تصمیمات نظام نقش داشته‌اند

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است بررسی برخی پرونده‌ها نشان‌دهنده نقشی است که متأسفانه جن‌گیرها و کهانت‌ورزان فاسد در سال‌های اخیر در اتخاذ تصمیمات مرموزانه و ناکارآمدساز و جورافزای برخی از مسئولان و سرشناسان داشته‌اند.

او در یادداشتی که در سایت الف منتشر کرده، تأکید کرده است که پرونده‌هایی در این زمینه در مؤسسه حکومتی دیده‌بان شفافیت و عدالت در دست بررسی است.

در قسمتی از مطلب توکلی به ماجرای نقل‌قول  کاظم صدیقی درباره  محمدتقی مصباح‌یزدی اشاره شده است. وی در یک برنامه تلویزیونی گفته بود «مصباح یزدی هنگامی که غسل میت داده می‌شد، چشم باز کرد و به غسال لبخند زد!؟

پس از این ماجرا،صدیقی از روایت پیشین خود درباره «چشم باز کردن مصباح یزدی» پس از مرگ عقب‌نشینی کرد و آن را گردن «غسال» انداخت و گفت: «آن مطلب خیلی دقیق نبود» و «شاید آن غسال به‌ دلیل این‌ که محبتی داشته است برایش توهمی پیش آمده… و ما هم نقل را بازگو کردیم.

توکلی در مطلب خود نوشت: پیدا کردن غسّال یاد شده با توجه به کدی که ایشان در سخنان خود داد، چندان دشوار نبود. غسّال  مصباح، همان غسال مرحوم  حق شناس است. رضا مطلبی کاشانی، همان ابر سرمایه‌داری که چندی پیش نیز برای پناهیان حاشیه آفریده بود».

توکلی نوشته است این فرد «شبکه بزرگ و تو در تویی از ارتباطات با مسئولان عالی‌رتبه و روحانیان سرشناس» از جمله علیرضا پناهیان، یکی از اعضای مرتبط با بیت رهبری دارد. غسال مصباح یزدی ابربدهکار بانکی است. او پیکر روحانیان سرشناس را به خانه می‌برد و غسل می‌دهد.

عباس عبدی در واکنش به مطلب توکلی گفته است،: خانه‌یی که در آن یک غسالخانه ویژه و طبعاً لاکچری وجود داشته باشد دیدن دارد. از الآن باید آنجا را ثبت فرهنگی و بعداً تبدیل به موزه کرد».

گفتنی است خامنه‌ای پیش از این در یک سخنرانی  به نقش‌آفرینی جن در سیاست اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی «دشمنان جنی» دارد که با دیگر دشمنان حکومت همکاری می‌کنند.

بیماری‌های بزرگ نظام: دروغ، دزدی و دغل

مسیح مهاجری مدیر مسوول روزنامه جمهوری اسلامی در مصاحبه‌ای از نگرانی‌های خود سخن گفته و اظهار داشت: آینده جامعه کشور تاریک و خطرناک است

به گزارش خبرآنلاین، او با بیان اینکه خطر کاملا مشهود است، می گوید: من که همه این ۴ دهه انقلاب را به خاطر دارم و، چون در متن بوده‌ام خیلی از مسائل را می‌دانم و در جریان هستم با قاطعیت عرض می‌کنم که بیماری‌های بزرگ الان نظام در ۳ دسته خیلی تاسف بار تقسیم بندی می‌شود؛ «دروغ، دزدی و دغل.»

او افزود: آن کسی که از دروغ، دزدی و دغل ضرر می‌کند مردم هستند، این دلال‌ها و مافیا‌ها در همه جا نفوذ می‌کنند، جیب خودشان را پر می‌کنند و جیب مردم را خالی می‌کنند؛ لذا مردم را دچار مشکل معیشتی می‌کنند .

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان اینکه بیشتر از نگرانی‌هایی که برای الان جامعه داریم نگرانی شخص من برای آینده است، گفت: ما با این بازتولیدهایی که از این قبیل آدم‌های دغلکار و دزد و دروغگو می‌بینیم آینده جامعه کشور بسیار تاریک و خطرناک است.

او  در پاسخ به این سوال که این احساس خطر را برای انتخابات ۱۴۰۰ هم می‌کنید؟ گفت: برای انتخابات ۱۴۰۰ با کاری که مجلس در اصلاح قانون انتخابات انجام داده است و با مقاومت‌هایی که در مقابل برخی نقطه نظر های روشن از ناحیه برخی مراکز قدرت صورت می‌گیرد بر این اعتقادم که این انتخابات مهندسی شده و نتیجه آن تقریبا مشخص است.

وی تاکید کرد: «صداوسیما را اگر پیگیر باشید یک روز را پیدا نمی‌کنید که اخبار برخی‌ها را منتشر نکند. حتی با رنگ و لعاب تعریف می‌کند این یعنی مهندسی انتخابات که بسیار خطرناک است.»

نارضایتی عمومی از سیاست ها و عملکرد ایران برباد دِه رژیم روز به‌روز گسترده‌تر می‌شود. خودداری بخش قابل‌ملاحظه‌ای از مردم از شرکت در شعبده‌بازی‌ای تحت عنوان انتخابات، نشانگر نارضایتی عمیق توده‌های زحمتکش از سیاست ضد مردمی سردمداران رژیم کنونی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا