گوناگون

آمریکا و شرکای اروپایی برجام تشکیل جلسه می‌دهند

خبرگزاری رویترز از قول منابع آگاه خبر داده که شرکای اروپایی برجام همراه با آمریکا بر سر برنامه هسته‌ای ایران به زودی تشکیل جلسه می‌دهند.

این منابع که نخواسته‌اند نامی از آنها برده شود، روز پنج‌شنبه ۱۶ بهمن به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که «مقامات عالی‌رتبه» آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو خواهند کرد. قرار است وزرای خارجه چهار کشور به صورت آنلاین درباره این موضوع به مذاکره بپردازند.

دو منبع گفته‌اند که این دیدار احتمالا تا روز جمعه اتفاق خواهد افتاد و دو منبع دیگر نیز گفته‌اند شاید هفته آینده این مذاکرات انجام شود. دیدار مقامات ارشد آمریکا با شرکای اروپایی برجام می‌تواند «مسائل دیگر» را نیز پوشش دهد.

خبر مذاکره دیپلمات‌های ارشد آمریکا و شرکای اروپایی برجام یک روز بعد از انتشار گزارش پایگاه خبری آکسیوس منتشر شده که گفته بود، «دولت جو بایدن در آمریکا در نظر دارد گروهی کاردان و سرسخت را برای مذاکرات جدید با ایران تشکیل دهد و در این میان راب مالی نماینده ویژه دولت جدید ایالات متحده نیز در تماس با متحدان اروپایی، مقامات اسرائیل و کشورهای عربی درباره مذاکرات آتی با ایران است».

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که با عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات تلفنی گفت وگو کرده است.

وی مشخصا به ایران اشاره نکرد، اما با انتشار توئیتی گفته بود این دیدار در راستای تامین امنیت بیشتر در منطقه و خاورمیانه بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا