بین‌المللی

۳ پرونده‌ای که دادگاه لاهه در خصوص جنایات تل آویو ورود پیدا می‌کند

دادگاه کیفری بین المللی (لاهه) در سایه تصمیم اخیر خود، ۳ موضوع را در خصوص جنایات اسرائیل در قبال فلسطینی‌ها بررسی خواهد کرد.

به گزارش مهر به نقل از سما، رسانه‌های خبری گزارش دادند که دادگاه لاهه با تأیید صلاحیت خود مبنی بر رسیدگی قضایی به جنایات صورت گرفته در اراضی اشغالی فلسطین، احتمالاً ۳ موضوع را در این خصوص بررسی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، دادگاه لاهه قرار است ۳ موضوع را در تحقیقات قضایی خود علیه مقامات اسرائیل بررسی کند؛ جنایات جنگی ارتش اسرائیل در جریان جنگ علیه غزه در سال ۲۰۱۴، جنایات ارتش اسرائیل علیه تظاهرات کنندگان فلسطینی در جریان راهپیمایی‌های بازگشت در سال ۲۰۱۸ و شهرک سازی های این رژیم در مناطق فلسطینی در کرانه باختری و مصادره اراضی آنها برای ساخت مجتمع‌های مسکونی.

روز گذشته نیز داوود شهاب عضو ارشد جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین با اشاره به رأی اخیر دادگاه «لاهه» تأکید کرد: زمان محاکمه و مجازات سران اسرائیل فرا رسیده است.

گفتنی است، دادگاه بین المللی کیفری لاهه جمعه شب به صلاحیت خود برای رسیدگی به پرونده اراضی اشغالی فلسطین رأی داد.

دادگاه لاهه رأیی صادر کرده است که به موجب آن، صلاحیت رسیدگی قضایی به جنایات صورت گرفته در اراضی اشغالی فلسطین به آن واگذار می‌شود. این اقدام زمینه را برای انجام تحقیقات احتمالی درباره این اراضی مهیا می‌کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا