گوناگون

مجلس یازدهم ستاد تبلیغات انتخاباتی شده است

آنچه که ما تاکنون از عملکرد مجلس یازدهم، شاهد بودیم این است که این مجلس به جای قانونگذاری، تبدیل به یک ستاد شبه تبلیغاتی برای انتخابات سال آینده است…..

داریوش قنبری، در پاسخ به این سوال که چرا مجلس یازدهم که همواره ادعای شفافیت داشته و شعار می‌دادند اکنون خود به طرح شفافیت آراء نمایندگان رای مثبت ندادند؟ گفت: “شفافیتی که بدین گونه نمایندگان مجلس یازدهم در حال دنبال کردن آن هستند یک تسویه حساب با مجلس قبلی است در واقع این نمایندگان به صورت تبلیغاتی می‌خواستند عنوان کنند که با مجلس قبلی متفاوت اند. در مجموع اتفاقی که در نهایت رخ داد با آن شعارهایی که مطرح شده بود تفاوت دارد.”او افزود: واقعیتی که وجود دارد این است که اساسا بحث شفافیت به نوعی در این طرح تقلیل داده شده است و بیشتر به نوعی بحث آگاهی از رأی خاصی است که نمایندگان می‌خواهند مطرح کنند. از این رو این طرح جنبه‌های دیگر شفافیت را در برنمی‌گیرد. به هر حال شفافیت ابعاد وسیع تر و گسترده تری نسبت به آنچه که مدنظر این نمایندگان است دارد. در مجموع اقدامی که مجلس یازدهمی در این زمینه از خود نشان دادند به نوعی خودنمایی سیاسی و کارهای تبلیغاتی بود که انجام شد. این کار تبلیغاتی شان هم نهایتا به نتیجه نرسید.
او بیان کرد: مجلس یازدهم تاکنون مجلس شعارها و احساسات بوده است حال جدا از بحث شفافیتی که مطرح می‌شود در ارتباط با سایر مسائل و موضوعات کشور، مجلس یازدهم تلاش کرده احساسی برخورد کند. مثلا در ارتباط با مسائل و مشکلات اقتصادی مردم، مجلس با جای اینکه برای حل مشکلات طرح و برنامه بدهد قانون تصویب کند صرفا به حملات احساساتی نسبت به دولت بسنده کردند و یک فضای احساسی منفی علیه دولت پدید آوردند به بیانی دیگر نمایندگان به جای حل مشکلات مردم راه برخوردهای احساسی و تخریب را در پیش گرفتند.
عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری تاکید کرد: در مجموع در صحنه سیاست خارجی نیز، اقداماتی که مجلس انجام داده اقداماتی احساسی محسوب می‌شود از زمانی که این مجلس شکل گرفته تاکنون، اگر بخواهیم نطق‌ها و طرح‌های نمایندگانش را بررسی کنیم چیزی جز برخورهای احساسی و تبلیغاتی نخواهیم دید.
او با بیان اینکه این مجلس صرفا مجلس شعارهای پوچ و توخالی بوده است ، اضافه کرد: این مجلس در مقام عمل، نمره قابل قبولی نمی‌گیرد. همچنین این شعارزدگی و نداشتن نمره قبولی به دلیل ترکیب مجلس و اهداف همفکران آنها برای انتخابات ۱۴۰۰ است. انگار نه انگار مجلس باید قانونگذار باشد و برای حل مشکلات مردم قانون تصویب کند آنچه که ما تاکنون شاهد بودیم تبدیل مجلس به یک ستاد شبه تبلیغاتی برای انتخابات سال آینده است.این نماینده پیشین مجلس در پایان اظهار کرد : مجلس یازدهم مجلس شعارها است و در راستای حل مشکلات مردم برنامه‌ای ندارد اساسا حتی به فرض که همفکران این مجلس، برنده انتخابات سال آینده باشند عملا به این دلیل که برنامه‌ای برای اداره کشور ندارند با این وضعیت اگر قوه مجریه را هم در اختیار بگیرند وضعیت کشور را بدتر خواهند کرد و در نتیجه امیدی به راهگشا بودن این طرز تفکر برای حل مشکلات کشور وجود ندارد.

بهار نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا