فرهنگی

معلمان حق‌التدریسی اعتصاب کردند

رژیم ولایی با اجرای سیاست خصوصی‌سازی به‌منظور ارزان‌سازی نیروی کار و بهره‌کشی وحشیانه از زحمتکشان در تمام عرصه‌های تولید، خدمات، درمان، و آموزش، فقری همه‌جانبه را به آنان تحمیل کرده است. در این راستا، اعتصاب معلمان حق‌التدریسی در دو روز اخیر باعث توقف برنامه‌های آموزشی در برخی از مدارس شده است….

آموزش و پرورش، کاهش پرداخت حق‌التدریس را شایعه خوانده و از آن طرف معلمان، اساس و به‌وجود آورنده شایعات را وزارت‌خانه دانسته‌اند. چرا که پس از حدود یک سال هنوز حق‌التدریس معلمان پرداخت نشده و معیار پرداخت آن‌را متفاوت از قرارداد حق‌التدریس فرهنگیان با واژه «کارکرد» شرح داده‌اند. معلمان می‌گویند به تعطیلی کلاس‌های درسی تا پرداخت کامل حق‌الزحمه و عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش و معاونان او ادامه خواهند داد.

«برخلاف میل باطنی که هیچگاه نخواستم به آموزش فرزندان وطنم آسیبی وارد شود به دلیل بدعهدی مدیران آموزش و پرورش و عدم‌ پاسخگویی در پرداخت حق‌الزحمه از اسفند پارسال تاکنون که البته مبلغ ناچیزی این چند روزه واریز نمودند، از ادامه تدریس در کلاس‌های شاد معذورم. لطفا این را به پای زیاده‌خواهی دبیران‌تون نگذارید بلکه مطالبه‌گری و حق‌خواهی است امیدوارم که شما هم در آینده به قول رهبری مطالبه‌گر باشید و از حق خود دفاع نمایید. به محض گرفتن حقوق حقه خود به برگزاری کلاس‌ها اقدام می‌نمایم».

این پیامی‌است که در چند روز اخیر دانش‌آموزان زیادی از مناطق مختلف کشور دریافت کرده‌اند.

یکی از معلم‌ها می‌گوید از اینکه حق‌الزحمه مورد نظر همیشه با یک‌سال تاخیر به معلمان پرداخت می‌شود نیز با مسامحه می‌گذریم اما از تغییراتی که آموزش و پرورش در میزان ساعات تخصیصی به هر معلم در شرایط کرونایی اعمال می‌کند، نمی‌توان گذر کرد چرا که حق قانونی همکار شمرده می‌شود و تضییع حق‌الناس گناهی نابخشودنی است.

فراز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا