حقوق بشر

صبا آذرپیک، روزنامه نگار بازداشت شد

وی در آبان ماه ۹۷ به دلیل انتشار اسنادی از فساد اقتصادی محمد شریعتمداری وزیر وقت کار و وزیر پیشین صمت بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار آزاد شد. او همچنین پیش از این نیز در خردادماه ۹۳، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۹ مردادماه ۹۳، با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود.

خبرگزاری هرانا – صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار روز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه پس از حضور در پلیس فتا تهران و انتقال به دادسرای جرایم رایانه‌ای بازداشت شد. خانم آذرپیک روز گذشته به صورت تلفنی به این نهاد احضار شده بود. گفته می‌شود که بازداشت این روزنامه نگار همراه با خشونت صورت گرفته است.

خانم آذرپیک روز گذشته به صورت تلفنی به این نهاد احضار شده بود.

عطاء‌الله حافظی، همسر خانم آذرپیک در این خصوص در صفحه شخصی خود نوشته است: «از ساعت ۱۳ تا ۱۸ در دادسرای ناحیه ۳۱ به بهانه واهی نداشتن ثنا، وقت‌کشی کرده و هیچ اقدامی نکردند در حالیکه صبا، ثنا داشت. ساعت ۱۸ درخواست کفالت من یا وکیل این پرونده خانم رزاقی پذیرفته نشد و ساعت ۲۲ در حالی که به اتاق سرپرست دادسرا پناه برده بود و فریاد تظلم‌خواهی سر میداد که صورتجلسه وقایع تنظیم شود با خشونت تمام با حضور چهار مامور بصورت غیرقانونی بازداشت شد.»

خانم آذرپیک پیشتر نیز سابقه بازداشت و احضار داشته است. این روزنامه نگار مردادماه امسال با گزارش وزارت بهداشت و شکایت اطلاعات سپاه  به دلیل انتقاد از عملکرد ستاد کرونا به دادگاه احضار شد.

وی در آبان ماه ۹۷ به دلیل انتشار اسنادی از فساد اقتصادی محمد شریعتمداری وزیر وقت کار و وزیر پیشین صمت بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار آزاد شد. او همچنین پیش از این نیز در خردادماه ۹۳، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۹ مردادماه ۹۳، با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود. خانم آذرپیک نهایتا در آذرماه ۹۸، به همراه برخی از متهمین سیاسی و رسانه ای در کشور با موافقت آیت‌الله خامنه‌ای با حذف و تخفیف در مجازات مواجه شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا