بین‌المللی

بایدن گفت که رقابت شدیدی بین آمریکا و چین وجود دارد

بایدن گفت: هیچ کس نباید ۴۰ ساعت در هفته کار کند و زیر خط فقر زندگی کند؛ اگر ساعتی کمتر از ۱۵ دلار درآمد دارید، زیر خط فقر زندگی می‌کنید.

رییس جمهوری آمریکا همتای چینی خود را خوش‌فکر و سخت‌کوش توصیف کرد و با انتقاد از اینکه او دموکراتیک نیست، گفت که رقابت شدیدی بین آمریکا و چین وجود دارد.

به گزارش ایرنا، جو بایدن روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه خبری سی بی اس در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون با رئیس جمهوری چین تماس نگرفته‌اید، اظهار کرد: تاکنون فرصتی برای تماس وجود نداشته است.

وی افزود: دلیلی ندارد که با او تماس نگیریم؛ من احتمالا بیش از هر رهبر جهان وقت بیشتری را با شی جین پینگ گذرانده‌ام ، زیرا من در زمان معاون رئیس جمهوری ۲۴ یا ۲۵ ساعت ملاقات خصوصی با او داشتم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: با او ۱۷ هزار مایل سفر کردم. من او را خیلی خوب می شناسم.

بایدن در پاسخ به این سوال که چیزی برای گفتن وجود دارد، اضافه کرد: چیزهای زیادی برای صحبت کردن هست. چیزهای زیادی. او بسیار خوش‌فکر است. او بسیار سخت‌کوش است.

وی در عین حال اظهار کرد: اما من همواره به او گفته‌ام که ما نباید درگیری داشته باشیم اما رقابت شدید وجود خواهد داشت.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: ما قصد داریم روی قوانین بین‌المللی در این مسیر تمرکز کنیم.

بایدن درباره حداقل حقوق و دستمزدها هم اظهار کرد: طبقه متوسط ​​به کمک نیاز دارند. من فکر می‌کنم که ما باید حداقل حقوق و دستمزد در هر ساعت ۱۵ دلار داشته باشیم. باید تلاش کنیم این کار انجام شود و در نتیجه آن تمام اقتصاد رشد می‌یابد.

وی تصریح کرد: من آماده‌ام به عنوان رئیس جمهوری در یک مذاکره جداگانه در مورد حداقل دستمزد کار کنم. هیچ کس نباید ۴۰ ساعت در هفته کار کند و زیر خط فقر زندگی کند؛ اگر ساعتی کمتر از ۱۵ دلار درآمد دارید، زیر خط فقر زندگی می‌کنید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا عنوان رئیس جمهوری معتقدید که ترامپ رئیس جمهوری سابق هنوز هم گزارش‌های اطلاعاتی را دریافت کند، اظهار کرد: من فکر نمی‌کنم؛ نه. به دلیل رفتارش بدون ارتباط به شورش.

رئیس جمهوری آمریکا به این سوال که «او را تهدید موجود، خطرناک و بی‌پروا نامیدی» هم گفت: بله این را گفته‌ام و به آن باور دارم.

بایدن دلیل ترس از دریافت گزارش توسط ترامپ را اینگونه توضیح داد که «من فقط فکر می‌کنم دیگر نیازی به داشتن این گزارش‌های اطلاعاتی نیست. این گزارش‌های اطلاعاتی چه ارزشی به او می‌دهد؟ سپس به ما بگویید که اگر این نکات را نداند به چیزی می‌لغزد».

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا