اخبار

اعتراف و تهدید

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی تلویحا اعتراف کرده که نظام در صورت لزوم اقدام به تجهیز خود به سلاح هسته‌ای خواهد کرد.رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز گفته است که این کشور “همه آستانه‌های قدرت هسته‌ای” را در اختیار دارد. این در حالی است که تا کنون مسئولان ارشد جمهوری اسلامی از اعتراف صریح و آشکار به احتمال تجهیز خود به جنگ‌افزارهای هسته‌ای امتناع می‌ورزیدند….

یک اعتراف و یک تهدید در واکنش به اظهارات اخیر آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه دولت بایدن؛ وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در گفت‌وگو ویژه خبری شبکه دوم سیما از احتمال تجهیز ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای سخن گفته است.

به گزارش رادیو آلمان، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در مصاحبه خود با صداوسیما تصریح کرد که نظام اگر ناگزیر شود، اقدام به ساخت جنگ‌افزارهای هسته‌ای خواهد کرد. این در حالی است که معاملات مخفیانه و تلاش‌های ایران برای تهیه تجهیزات دو منظوره از آلمان اخیرا فاش شده است. ایران و آلمان در حوزه‌های مختلف سابقه همکاری و روابط طولانی دارند. برای مثال پیش از انقلاب، ابر کمپانی زیمنس دو واحد از نیروگاه هسته‌ای بوشهر را ساخت. از این‌رو آلمان چون دیگر کشورهای اروپایی، برای تهیه برخی کالاهای خاص همواره مورد توجه ایران بوده و هست. رژیم جمهوری اسلامی بارها تلاش کرده از این کشور تجهیزات دو منظوره‌ی تحت تحریم را خریداری کند.

اوضاع می ‌تواند وخیم ‌تر از دوره ترامپ شود

نشریه فارین افرز در مورد برجام نوشت: آمریکا باید رو به جلو حرکت کند، نه عقب. بازگشت دولت بایدن به توافق گذشته خطرات قابل توجهی برای امنیت منطقه‌ ای و حتی جهانی به همراه دارد. به‌ویژه با توجه به نزدیک شدن به پایان محدودیت های اتمی رژیم ایران بسیار خطرناک است.

این منبع نوشت: آمریکا باید برای مقابله با فعالیت‌های مرگبار غیراتمی رژیم تهران و حمایت گسترده آن از گروه‌های تروریستی منطقه‌ و سرکوب خونین داخلی، قدرت نفوذ خود را به حداکثر برساند. موضع‌گیری قاطعانه در برابر این فعالیت‌ها سیاست درستی است.

در همین حال روزنامه نیویورک تایمز به نقل از یک مقام ارشد در وزارت ‌خارجه آمریکا نوشت: کشورهای مسلمان در سراسر خاورمیانه با توافق اتمی سال۲۰۱۵ با رژیم ایران مخالفند چرا که در عمل در این توافق بهیچ‌وجه به دیگر تهدیدات رژیم ایران از جمله برنامه موشکی و حمایتش از شبه‌نظامیان مزدور پرداخته نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا