زنان

معاون وزارت کشور: کودک‌همسری در کشور وجود ندارد

بگویید ازدواج پیش‌رس، نه کودک‌همسری

کودک همسری به اعتقاد بسیاری از جامعه شناسان به دلیل فقر اقتصادی و فرهنگی، اعتیاد، موضوعات قومی و قبیله ای و مهاجرت شکل می‌گیرد. در کنار این عوامل نوع نگاه مسئولین رژیم زن ستیز هم باعث ترویج این عمل غیر انسانی می شود.

معاون وزارت کشور: کودک‌همسری در کشور وجود ندارد

معاون وزیر کشور گفته است که  کودک‌همسری در کشور وجود ندارد و این پدیده  را ازدواج پیش‌رس خوانده است.

تقی رستم‌وندی، رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و معاون وزیر کشور، روز ۲۰ بهمن در نشست خبری اظهار کرده است: «در کشور ما اساساً کلیدواژهه‌ی کودک‌همسری نه تنها جایی ندارد، بلکه کاربردی هم ندارد. در حقیقت ما با ازدواج پیش‌رس مواجه هستیم.»

همچنین رستم‌وندی درباره‌ی خشونت گفته است: «در نزاع و تجاوز به عنف کاهش داشته‌ایم اما در حوزه‌ی خشونت خانگی از سال ۹۰ تا ۹۸ افزایش مشاهده می‌کنیم و ۲۴ درصد معاینات ادعای خشونت خانگی افزایش داشته است. آمار پزشکی قانونی در این نُه ماهه اضافه نشده و شاهد کاهش  ۸.۸ درصدی در حوزه‌ی همسرآزاری و ۳.۳ درصدی کودک‌آزاری بوده‌ایم.»

عاقدِ ۱۲۰ مورد کودک همسری دستگیر شد

به گزارش زنان امروز، دادستان شهرستان نمین در استان اردبیل خبر از دستگیری عاقدِ ۱۲۰ مورد کودک‌ همسری داد.

عظیم اکبری  با اعلام این خبر و پلمپ شدن دو باب دفترخانه، که با همکاری این عاقد فعالیت  و اقدام به عقد کودکان زیر سن قانونی می‌کردند، به معضلات کودک‌همسری نظیر اجبار کودک برای رها کردن دوره‌ی تحصیل و وارد شدن به زندگی، که هیچ آگاهی در آن خصوص ندارد، اشاره کرد.

او گفت: «نیاز است در این زمینه رصد‌های همه‌جانبه داشته باشیم تا شاهد ریشه‌کن کردن این فرهنگ غلط در بین مردم باشیم.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا