اخبار

آیا حسن روحانی از حکومت «اسلامی» کنار گذاشته می شود؟

روحانی امروز در مراسم سالگرد فاجعه ۲۲ بهمن گفت: از مردم بزرگوار ایران طلب عفو می کنم. خامنه ای که به ظاهر مخالف مذاکرات جدی با آمریکا است، روحانی به مذاکره با آمریکا افتخار می کند. او می گوید: «مذاکره چیز منفی نیست»…..

با تشدید بحران همه جانبه اقتصادی و تشدید فشارهای کمر شکن بر مردم بدیهی است که شاهد اوج گیری تنش های اجتماعی و حرکت های اعتراضی مردم نیز  بود. روحانی گفت: اگر در این هفت سال و نیم در اداره کشور آنچنان که شایسته ملت بزرگ ایران نبوده عمل کرده ام، از مردم بزرگوار ایران طلب عفو می کنم. یک سال و سه ماه  از اعتراض‌های مدنی‌ سراسری و مردمی در واکنش به‌افزایش ضربتی نرخ بنزین می گذرد. اعتراض‌هایی که با ‌سرعت بیش از صد شهر بزرگ و کوچک و دور و نزدیک جغرافیای گسترده میهن‌مان را در بر گرفت. به‌دستور علی خامنه‌ای و زیر نظارت حسن روحانی، ابراهیم رئیسی، و علی لاریجانی، نیروهای امنیتی و انتظامی رژیم این خیزش اعتراضی را هم- مانند خروش توده‌ها در دی‌ماه ۹۶- به شدت سرکوب کردند.

روزنامه مردم‌سالاری در باره اوضاع کشور در سالگرد فاجعه ۲۲ بهمن نوشته: آنچه در زیر پوست شهر می‌گذرد عدم رضایت عموم مردم پیرامون وضعیت فعلی است. در کنار گرانی ها چندبرابر شدن قیمت دارو رنج افراد فرودست جامعه را افزایش داده است. بسیاری از مشکلات و دردها را فریاد زده‌اند، ولی با آنها برخورد شده است.

روزنامه جهان صنعت هم نوشت: قدرت خرید مردم آن‌چنان با کاهش روبه‌رو شده که حتی اگر سیر صعودی قیمت ها با سرعت هم همراه نباشد، باز هم قیمت‌های موجود برای تمام اقشار جامعه نگران‌کننده خواهد بود، چه برسد به این‌که روند افزایش قیمتها هم‌چنان با سرعت پیش می‌رود.

کامران نذری، اقتصاد‌دان نیز گفته: فضای کسب‌وکار مردم روزبه‌روز بدتر می‌شود؛ درجه فلاکت و فقر افزایش پیدا کرده است. شاخص فساد ایران سه پله نزول پیدا کرد و روزبه‌روز اوضاع بدتر هم می‌شود.

اینها همه در حالی است که مردم ایران امروز به ‌خوبی می‌دانند که علت تمامی معضلات و مصائب‌شان نه شرق و غرب،  بلکه حکومت ایران‌بربادده جمهوری اسلامی است که  سراپا فساد، غارت، تباهی، سرکوب مردم حق طلب و با زور سرنیزه نگهداری می شود.  مردم ایران امروز به درستی واقعیت ها را می دانند وقتی فریاد می‌زنند: «دشمن ما همین‌جاست، دروغ می‌گن آمریکاست». «نان، کار، آزادی» نمونه ها و نشانه‌های آشکار گوناگونی از نیازهای ابتدایی برنیامده در جای جای میهن ما به‌طرزی بس دردناک و دلخراش هرروزه مقابل دید همگان است.بخش های مختلفی از شهرها و مناطق مختلف کشور به صحنه های دلخراشی از رنج‌های جسمی و روحی و عذاب‌های گرسنگی، تشنگی، بیکاری، بی‌خانمانی، درماندگی در فساد و قاچاق و اعتیاد و فحشا تبدیل شده است.
با بی‌کفایتی مسئولان رژیم جمهوری اسلامی نه‌تنها هیچ‌کدام از مشکلات مردم میهن حل نخواهد شد، بلکه در تداوم حکومت این تاریک اندیشان هستی و موجودیت کل میهن ما به‌مخاطره خواهد افتاد. مردم میهن ما به‌تجربه دریافته‌اند که از این امامزاده نباید و نمی توان انتظار معجزه داشت. این نفرت روزافزون توده‌های میلیونی را باید در مسیر ایجاد اعتراض های هماهنگ و سازمان یافته مردمی و حول شعار های استقلال، آزادی و عدالت اجتماعی در جهت طرد رژیم ضد مردمی ولایت فقیه به‌حرکت درآورد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا