جوانان

آمار تکان‌دهنده مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا

گزارش ها حاکی از آن است که در بیمارستانی در شهر مشهد بیش از صد کودک در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند…..

خبرگزاری ایسنا به نقل از رئیس یک بخش در بیمارستان اکبر مشهد نوشت که در کمتر از یک سال گذشته ۱۰۱ کودک در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

غلامرضا خادمی، رئیس بخش آی‌سی‌یو در بیمارستان اکبر مشهد در این باره می گوید: «آمار بستری کودکان از اسفندماه سال گذشته تاکنون در بیمارستان اکبر که مرکز کرونایی استان است، ۱۱۷۹ کودک است که از بین کودکان بستری شده تاکنون ۱۰۱ نفر فوت کردند.»

به گفته خادمی، مرگ و میر کرونا در کودکان «حدود سه درصد از کل بستری‌ها در خراسان رضوی» را تشکیل می‌دهد.

او ادامه داد: «در فاز اول، بیشتر کودکان پنج تا ۱۰ سال مبتلا به کرونا شدند که در همه دنیا هم به این صورت بوده است و در اواخر آبان‌ماه که فاز دیگر مرگ و میر بوده است، کودکان شیر خوار مبتلا به کرونای تنفسی می‌شدند.»

داده‌ها و اطلاعات ابتدایی از شیوع کرونا در جهان حاکی از آن بود که شمار بسیار کمی از کودکان، نوجوانان و جوان‌ترها با خطر ابتلای شدید به کووید ۱۹ روبه‌رو هستند و میزان مرگ و میر در میان آنها نیز بسیار اندک است.

اما در مهرماه گذشته حسین کرمانپور، مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا در تهران، از افزایش آمار درگیری کودکان با ویروس کرونا خبر داده و گفته بود که از ۳۰ هزار فرد زیر ۱۸ سال که به این ویروس آلوده شده‌اند تاکنون ۳۰۰ نفر جان باخته‌اند.

در حال حاضر کودکان در همه کشورهای جهان به عنوان آخرین گروهی طبقه‌بندی شده‌اند که از واکسن کرونا بهره‌مند خواهند شد.

طی یک هفته اخیر دو فوتبالیست پیشین ایران به نام های:مهرداد میناوند و علی انصاریان هر دو به علت ابتلا به کورونا جان خود را از دست دادند و مرگ آنها با موجی از خشم مردم نسبت به سخنان خامنه ای همراه بود که گفته بود با ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی مخالف است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا