بین‌المللی

لاوروف: روابط با اتحادیه اروپا را قطع می‌کنیم اگر تحریم کنند

وزیر خارجه روسیه گفته، مسکو آماده قطع روابط با اتحادیه اروپاست، اگر که این اتحادیه تحریم‌های اقتصادی شدید را علیه روسیه وضع کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وبسایت وزارت خارجه روسیه امروز (جمعه) نوشت، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرده است که اگر اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی شدیدی را علیه مسکو وضع کند، این کشور آماده است تا روابط جدی خود را با اتحادیه اروپا قطع کند.

روابط بین دو غرب و روسیه بار دیگر بر سر دستگیری و حبس الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین مخدوش شده و این مساله می‌تواند به وضع تحریم‌های جدیدی علیه مسکو منجر شود.

لاوروف همچنین گفت: فرض بر این است که ما آماده هستیم. اگر دوباره ببینیم که تحریم‌هایی وجود دارد که ممکن است خطرات اقتصادی از جمله بر حساس‌ترین بخش‌های کشور ما داشته باشد، ما روابط را با اتحادیه اروپا قطع می‌کنیم. ما نمی‌خواهیم از دنیا جدا شویم، اما باید برای این کار آماده باشیم. اگر صلح می‌خواهید، برای جنگ آماده شوید(ضرب المثل روسی).

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت، اگر اتحادیه اروپا بابت الکسی ناوالنی، منتقد کرملین علیه مسکو تحریم‌هایی را وضع کند، تنها بابت خوشایند خودش خواهد بود چون محدودیت‌هایی که این اتحادیه علیه روسیه وضع کرده نتایج مورد قبولی نداشته‌اند.

وی همچنین به اظهارات اخیر هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز در پارلمان این کشور اشاره کرد و گفت: ماس گفته بود برلین محدودیت‌هایی را در ارتباط با پرونده ناوالنی علیه روسیه در نظر دارد چون تحریم‌های قبلی علیه روسیه به هدفش نرسیده است. اما مشکل این نیست. مهمترین مساله این است که سیگنالی ارسال شود که اقدامات روسیه در آن لحاظ شود و مدنظر قرار گیرد.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: اینها تحریم‌هایی هستند که برای لذت بردن از مجازات شخص اعمال می‌شوند. اما این تحریم‌ها نتیجه‌ای ندارد و نمی‌تواند ما را از سیاست خودمان که همان حفظ منافع ملی است، منحرف کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا