زنان

احکام زندان طولانی مدت دو فعال حقوق زنان ایران قطعی شد 

هدی عمید و نجمه واحدی کارگاه‌هایی آموزشی با موضوع شروط ضمن عقد، در راستای آگاهی‌بخشی به زنان برای آشنایی با قوانین و مقررات خانواده به‌منظور بهبود شرایط ازدواج برگزار می‌کرده‌اند.

تایید احکام قضایی برای دو فعال حقوق زنان

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، مستقر در دادگاه انقلاب اسلامی، بدون تشکیل جلسه‌ حضوری، و بدون اجازه دادن به وکلای جدید متهمین برای خواندن پرونده، حکم هشت سال حبس هدی عمید و هفت سال حبس نجمه واحدی را تأیید کرد.
به گزارش اعتمادآنلاین، هدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان، و نجمه واحدی، جامعه‌شناس و فعال حقوق زنان، و دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات زنان، پیشتر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام همکاری با دولت متخاصم ایالات متحده آمریکا، به ترتیب به هشت و هفت سال حبس و دو سال ممنوعیت از فعالیت اجتماعی محکوم شده بودند.
هدی عمید علاوه بر این به دو سال محرومیت از اشتغال به وکالت دادگستری نیز محکوم شده بود.
حکم دادگاه تجدید نظر در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ صادر شده در تاریخ ۲۵بهمن ابلاغ شده است. این حکم دقیقاً یک ماه بعد از اعتراض این دو نفر به حکم دادگاه بدوی صادر شده است. شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران در این مرحله از رسیدگی، وکالت وکلای جدید هدی عمید و نجمه واحدی را، با این توضیح که رای بلافاصله بعد از رسیدن پرونده به شعبه، صادر شده است و فرصتی برای اعلام وکالت وجود ندارد، نپذیرفت و بدین ترتیب ایشان فرصت مطالعه پرونده و تدارک دفاع را پیدا نکردند.
هدی عمید و نجمه واحدی دهم شهریور ماه سال ۱۳۹۷ با حکم بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۳ (شهید مقدس اوین) علی قناعت‌کار ماوردیانی به دست ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت شدند و بیش از دو ماه در بند دو الف زندان اوین زندانی بودند و سپس با تودیع وثیقه از زندان آزاد شدند.
هدی عمید و نجمه واحدی کارگاه‌هایی آموزشی با موضوع شروط ضمن عقد، در راستای آگاهی‌بخشی به زنان برای آشنایی با قوانین و مقررات خانواده به‌منظور بهبود شرایط ازدواج برگزار می‌کرده‌اند.
نجمه واحدی در مسائل اجتماعی حوزه زنان، به خصوص ارزشمندی کار خانگی زنان فعالیت و آگاهی بخشی می‌کرده است. فعالیت مدنی و حقوقی آنان با موضوع برگزاری کارگاه‌های شروط ضمن عقد که بر اساس ظرفیت‌های قوانین کشور بوده و نوشته‌ها و مطالب نجمه واحدی که در راستای تاکید بر ارزشمندی کار خانگی زنان بوده است، طبق نظر شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب که عیناً در دادگاه تجدید نظر تأیید شده، در راستای پروژه نفوذ برای براندازی نظام تعبیر شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا