زنان

نماینده‌ی مجلس خبرگان: درد ما این است که کسی از دین دفاع نمی‌کند

چند خبر از زنان

سید ابوالحسن مهدوی، نماینده‌ی اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، در آخرین اظهارات خود گفت که دوچرخه‌سواری زنان توهین به خدا است. او در ادامه اعضای شورای تأمین اصفهان را خطاب قرار داد و پرسید که توهین به خالق مهم‌تر است یا توهین به مخلوق؟

فقر وترک تحصیل، دلیل اصلی خودکشی در زنان ودختران«دیشموک»

پس از گذشت یک هفته از خودکشی یک دختر ۱۱ ساله در شهر دیشموک واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، یک عضو شورای این شهر از ۶۰ مورد خودکشی در این منطقه طی سه تا چهار سال گذشته خبر داد.

عضو شورای شهر دیشموک استان کهگیلویه ترک تحصیل و نبود امکانات آموزشی را علت اصلی خودکشی و خودسوزی دختران در این شهر بیان کرد.

سلمان بینا روز یک‌شنبه، ۲۶ بهمن ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا با اشاره به این که دیشموک به عنوان شهر «خودکشی» و «خودسوزی» معرفی شده است، گفت که بیشتر افرادی که در چند سال گذشته در این منطقه اقدام به خودکشی کرده‌اند، زن بوده و ۳۵ درصد از اقدام آن‌ها «موفق» بوده است.

به گفته آقای بینا، بخش دیشموک ۲۳ هزار نفر جمعیت دارد که با اهالی آن با مشکلاتی چون فقر مالی، بیکاری، نبود آب سالم آشامیدنی و نبود مدرسه و خوابگاه‌های دخترانه زندگی‌ می‌گذرانند.

اولین راننده‌ی زن عرب‌تبار در مسابقات اتوموبیل‌رانی نسکار

تونی برایدینجر ۲۱ ساله، اولین راننده‌ی زن لبنانی‌تباری است که موفق به شرکت در مسابقات اتوموبیل‌رانی نسکار شده است.

نسکار انجمنی است که معروف‌ترین مسابقات اتوموبیل‌رانی آمریکا را برگزار می‌کند. برایدینجر، که برای اولین‌بار شنبه سیزدهم فوریه در پیست دیتونا اینترنشنال اسپیدوی ایالت فلوریدا مسابقه داد، درباره‌ی تجربه‌ی خود می‌گوید: «خیلی افتخار دارد که اولین نفر باشی اما دلم نمی‌خواهد آخرین نفر هم باشم. امیدوارم که بتوانم راه را برای بقیه‌ی زنان راننده‌ی عرب هموار کنم.»

نوزاد پرستار فوت‌شده به دنیا آمد

فرزند مهشید گودرز، پرستار باردار بخش کرونا که خبر درگذشت او چند روز گذشته در فضای مجازی واکنش‌های زیادی به دنبال داشت، به دنیا آمد.

به گفته‌ی همسر این پرستار فوت شده، او در هنگام مرگ ۷ ماهه باردار بوده و فرزند او هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه نگه‌داری می‌شود.

نماینده‌ی مجلس خبرگان: دوچرخه‌سواری زنان توهین به خداست

درد ما این است که کسی از دین دفاع نمی‌کند

سید ابوالحسن مهدوی، نماینده‌ی اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، در آخرین اظهارات خود گفت که دوچرخه‌سواری زنان توهین به خدا است. او در ادامه اعضای شورای تأمین اصفهان را خطاب قرار داد و پرسید که توهین به خالق مهم‌تر است یا توهین به مخلوق؟

اعضای شورای تأمین اصفهان پاسخ دهند که توهین به مخلوق یا توهین به خالق مهم‌تر است که شهردار اصفهان چند سال است از رفتارهای غیرشرعی همچون دوچرخه‌سواری دختران دفاع می‌کند.

جان ما در مقابله با این موضوع به لب رسیده است و سؤال اینجاست که چرا آقایان در برخورد با این پدیده مقابله کردند؛ کسانی که این توهین‌ها را عمداً می‌کنند باید مدیون خون شهدا باشند و درد ما این است که کسی از دین دفاع نمی‌کند.

انتقاد محسن رضایی از روند سقط جنین غیر ضروری

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگویی تلویزیونی، نسبت به سیاست‌های جمعیتی دولت  و وجود سقط جنین‌های غیرضروری انتقاد کرد.

محسن رضایی در این خصوص گفت: «سیاست‌های کلی جمعیت، پنج، شش سال است که به دولت و مجلس ابلاغ شده. متاسفانه همچنان سقط جنین غیرضروری را شاهد هستیم و مشوق‌هایی را برای فرزندآوری تعیین نکرده‌اند.»/برگرفته از تلگرام

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا