گوناگون

حداد عادل علت تداوم بی حجابی را پیدا کرد

کسی که مادر و مادربزرگش بی‌حجاب بوده‌، خیلی طول می‌کشد تا به باور حجاب برسد…

حدادعادل با بیان خاطره‌ای از سال ۶۴ که در آموزش و پرورش بود، یادآور شد: مرد متدینی به اصرار می‌خواست تا آئین‌نامه انضباطی تعیین شود برای دستگاه‌ها که اگر کسی حجاب را رعایت نکرد با آن برخورد شده و تنبیه شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: او تصورش این بود که اگر سلسله مجازات‌هایی تعیین شود و به جد پیگیری شود، مشکلات حل می‌شود. در چند جلسه برنامه‌های خودش را توضیح داد. من یک سوالی از آن شخص کردم که اگر ما این برنامه‌ها را انجام دادیم چند سال طول می‌کشد تا به اهداف شما برسیم؟ از آنجا که آدم منصفی بود، به فکر فرو رفت و نمی‌دانست بگوید ۶ ماه یا ۲ سال، چون باید دلیل می‌آورد و دیگر آن بحث تمام شد.

وی گفت: بنده خواستم ثابت کنم که نباید فقط به مسائل کلی فکر کرد، باید به مشکلات هم فکر شود و راه حل ارائه شود. اگر کسی باشد که مادر و مادربزرگش بی‌حجاب بوده‌اند، خیلی طول می‌کشد تا به باور حجاب برسد.

حداداعادل با اشاره به بعضی مقالاتی که استادان مدیریت و سیاسی نوشته‌اند، خاطرنشان کرد: در کتاب‌ها و مقالات آمده که الگوهایی که خیلی پایه هستند ممکن است ارزشهایشان محور باشد. یعنی ارزش‌پایه باشند، یک دسته الگوها هدف پایه هستند.

مهر
***
پلیس: کشف حجاب جرم است و برخورد می‌کنیم

مهدی حاجیان٬ سخنگوی پلیس٬ ضمن تاکید بر اینکه کشف حجاب در قانون جرم‌انگاری شده است، وعده برخود قاطعانه با کسانی را داد که به گفته او «کشف حجاب» می‌کنند.

طبق قانون جمهوری اسلامی حجاب برای تمامی زنان ایرانی فارغ از دین آن‌ها و حتی زنان توریست اجباری است.

او همچنین ضمن اعلام این موضوع که سامانه «ناطر» کمی ایراد داشت که ایرادات آن برطرف شده است٬ از مردم خواست تا موارد کشف حجاب را به اطلاع پلیس برسانند.

حاجیان درباره پیامکهای امنیت اخلاقی نیز تصریح کرد: «موضوع کشف حجاب در قانون جر‌م‌انگاری شده و در قانون برای آن مجازات تعیین شده است، پلیس به عنوان مجری قانون سامانه‌ای با عنوان “ناظر” تشکیل داد که برای افرادی است که در خودرو کشف حجاب می‌کنند، قانون ما بر مبنای شرع است، اگر نیروی انتظامی قانون را اجرا نکند، در بحث مجری بودن قانون آن شک و شبه ایجاد می‌شود، این سامانه کمی ایراد داشت که اکنون ایرادات آن برطرف شده است.»
به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا