گوناگون

شمار بیماران مبتلا به کرونا در ایران از مرز ۱.۵ میلیون نفر گذشت

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی اعلام کرد با شناسایی ۸۰۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران، شمار مبتلایان به این بیماری در کشور از مرز یک میلیون و پانصد هزار نفر گذشت…..

به گزارش روز سه‌شنبه، ۲۸ بهمن، خبرگزاری ایرنا، سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت با احتساب بیماران شناسایی‌شده طی ۲۴ ساعت اخیر، مجموع بیماران کووید ۱۹ در ایران به یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۴ نفر رسید.

طی این مدت، ۸۹ بیمار دیگر مبتلا به کرونا نیز در ایران جان باخته‌اند و بدین ترتیب آمار دولتی قربانیان این ویروس در ایران به ۵۹ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است.

از میان بیماران تازه شناسایی‌شده، ۶۹۰ نفر بستری شده‌اند و در حال حاضر ۳۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ایران وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

با آن که مقام‌های جمهوری اسلامی به طور روزانه آمار دولتی ابتلا و مرگ ناشی از کرونا را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند، اما منابع مستقل نسبت به درستی این آمار تردید دارند.

منابع غیردولتی معتقدند شمار قربانیان کرونا در ایران دست‌کم دو تا سه برابر آمار رسمی است.

همزمان علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بهشتی تهران، نیز «تست منفی کاذب» را در گسترش اپیدمی‌ها «پدیده‌ای بسیار خطرناک» توصیف کرد.

وی بر کیفیت تست تشخیص قطعی کرونا در شناسایی بیماران تاکید کرد.

در حال حاضر بر اساس اعلام وزارت بهداشت، ۹ شهر در وضعیت قرمز، ۳۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهر در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

شهرهای قرمز عبارتند از آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه.

رنگ‌بندی شهرها از نظر کرونا در شرایطی اعلام می‌شود که کارشناسان معتقدند تغییر این رنگ‌‌بندی، خود از عوامل ساده‌انگاری کرونا در ایران و افزایش سفرها و معاشرت‌ها است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا