گوناگون

واکسیناسیون عامل کاهش ابتلا به کرونا در آمریکا نیست

کارشناسان امور بهداشتی اعلام کرده‌اند که کاهش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا به دلیل واکسیناسیون نبوده است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از تارنمای یاهونیوز، از زمان فصل تعطیلات اخیر در آمریکا شمار مرگ و میر ناشی از کرونا به طور نگران‌کننده‌ای همچنان بالاست اما موارد بستری کاهش یافته است.

کارشناسان امور بهداشتی تصریح کرده‌اند که موارد ابتلاء به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا رو به کاهش بوده اما واکسن عامل آن نبوده است.

شبکه سی ان ان در این راستا گزارش داد که ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی و کاهش سفرها عامل اصلی کمک کننده به کاهش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا بوده است.

دکتر “راشل والنسکی” یک مقام ارشد امور بهداشتی آمریکا به شبکه ان بی سی گفت: این دلگرم‌کننده است که شاهد کاهش موارد ابتلا هستیم.

دکتر “تام فریدمن” مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا نیز در این رابطه گفت: این کار درستی است که انجام دهیم؛ فاصله گرفتن از افراد، ماسک زدن، سفر نکردن و عدم تجمع.

میانگین موارد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا طی یک هفته در مقایسه با اوایل ژانویه، روندی کاهشی بوده است.

کارشناسان اعلام کردند که به رغم روند کاهشی شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا، این کشور مسیر طولانی برای مهار شیوع کرونا دارد. روزانه همچنان سه هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در این کشور جان خود را از دست می دهند.

در این میان بیش از ۱۴ میلیون آمریکایی دو دوز واکسن را دریافت کرده اند اما چند هفته طول می‌کشد که موثر واقع شود و این فقط چهار درصد کل جمعیت این کشور محسوب می‌شود.

این در حالی است که همزمان گونه‌های جدید ویروس کرونا در حال گسترش در آمریکاست به همین دلیل از شهروندان این کشور خواسته شده همچنان تدابیر پیشگیرانه را اجرا کنند.

برخی معتقدند که موج چهارم  پیش روی امریکاست.

براساس جدیدترین آمارهای اعلام شده، تاکنون بیش از ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سراسر آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند که نزدیک به ۴۹۹ هزار فوتی داشته است. آمریکا در صدر لیست کشورها در بخش مبتلایان و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا قرار داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا