بین‌المللی

نتایج یک نظرسنجی: بایدن فوری و بی قید و شرط به برجام بازگردد

نشریه نیوزویک در مطلبی با اشاره به جدیدترین نظرسنجی انجام‌شده میان کارشناسان خاورمیانه در آمریکا، از خواست ۶۷ درصد این شرکت‌کنندگان برای بازگشت فوری و بی‌قید و شرط دولت جو بایدن به برجام خبرداد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری این نشریه آمریکایی، بر اساس نظرسنجی جدیدی که میان کارشناسان خاورمیانه صورت گرفته است، «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا باید پیش از آغاز مذاکرات در مورد هر مساله دیگری، به برجام بازگردد.

براساس این نظرسنجی که به صورت مشترک توسط برنامه «میدل ایست اسکولار بارومیتر» دانشگاه مریلند و جرج واشنگتن، از تاریخ هشت تا ۱۵ فوریه سالجاری (۲۰ تا ۲۷ بهمن) بر روی ۵۲۱ عضو از انجمن مطالعات خاورمیانه (MESA)، بخش خاورمیانه و شمال آفریقای انجمن علوم سیاسی آمریکا (APSA) و سایر ارتباطات مربوط به پروژه علوم سیاسی خاورمیانه (POMEPS) انجام شد، ۶۷ درصد شرکت کنندگان بر این باور هستند که راهبرد سیاست خارجی بایدن که به احتمال زیاد “نتایج مطلوبی” برای ایالات متحده ایجاد می کند، بازگشت فوری به برجام پیش از مذاکره بر سر سایر موراد است.

در این نظرسنجی که دیروز سه شنبه منتشر شد، ۷۵ درصد از کارشناسان اظهار داشتند بازگشت واشنگتن به این توافق احتمال دستیابی ایران به سلاح هسته ای را طی یک دهه آینده کاهش می دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا