گوناگون

خوزستان؛ کرونا کنترل نشود، فاجعه انسانی رخ می‌دهد

رئیس مرکز بهداشت آبادان گفت: اگر شرایط شیوع کرونای انگلیسی در خوزستان کنترل نشود باید شاهد فاجعه انسانی در این استان باشیم….

نجمه آقامیری ظهر امروز در گفتگویی با صدا و سیمای مرکز آبادان با اشاره به شیوع بالای بیماری کرونا در جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: مردم و مسئولان شهرستان آبادان دچار رهاشدگی و بی خیالی شدند که این وضعیت در منطقه اصلاً خوشایند نیست.

آقامیری با بیان اینکه خوزستان تنها استان کشور است که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، افزود: باید هر چه سریع‌تر یک سری تمهیدات جدی در این زمینه اندیشیده شود و مردم و مسئولان برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونای انگلیسی در خوزستان تلاش کنند.

وی با اشاره به تکمیل ظرفیت بیمارستان طالقانی آبادان گفت: هم اکنون بیمارستان دوم نیز در حال پذیرش بیماران کرونایی شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان است.

رئیس مرکز بهداشت آبادان گفت: اگر شیوع ویروس کرونای انگلیسی در استان خوزستان کنترل نشود و شرایط بدین شکل پیش برود یک فاجعه انسانی در این منطقه شکل خواهد گرفت.

فرماندار اهواز: وضع بحرانی است

فرماندار اهواز نیز در حاشیه گشت ویژه نظارت بر اصناف ستاد مدیریت و کنترل کرونا که در خصوص اجرای محدودیت‌های یکشنبه شب انجام شد، اظهار کرد: اهواز در وضعیت قرمز و بحرانی قرار دارد و بیمارستان‌های اهواز مملو از بیماران مبتلا به کرونا است؛ ICU‌ها پر هستند و میزان تلفات و مرگ و میر بالا رفته است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: کرونای انگلیسی بسیار مهاجم است و قدرت انتشار آن بالاست و آسیب‌پذیری بالایی ایجاد می‌کند.

فرماندار اهواز گفت: روز یکشنبه تصمیم گرفته شد که وضعیت بازار‌ها را کنترل کنیم بنابراین با اکیپ‌های اماکن، صمت و بهداشت در سطح شهر حضور پیدا کردیم و از نقاطی از شهر بازدید شد.

عالمی‌نیسی افزود: تقریبا اهالی کسب و کار همکاری و اکثرا تعطیل کرده‌اند، اما برخی مغازه‌ها همچنان باز هستند که تذکرات داده شد و برخی نیز پلمب شدند.

وی بیان کرد: امیدواریم مردم اهواز این وضعیت بحرانی را جدی بگیرند. متاسفانه خیابان‌ها شلوغ است و مردم بسیاری در خیابان‌ها حضور دارند. انتظار می‌رود همکاری بیشتر شود و این وضعیت خطرناک جدی گرفته شود و مردم تنها برای کار‌های ضروری از منزل خارج شوند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا