بین‌المللی

هشدار ارتش چین به آمریکا: منطقه را نا امن نکنید

ارتش چین در واکنش به عبور ناو آمریکایی از تنگه تایوان به این کشور هشدار داد که آرامش منطقه را بر هم نزند و منطقه را نا امن نکند.

به گزارش ایرنا از شینهوا، ارتش چین روز پنجشنبه در بیانیه ای با انتقاد از این اقدام تحریک آمیز آمریکا اعلام کرد واشنگتن با چنین تحرکاتی در حال ضربه زدن به امنیت و ثبات منطقه است.

گزارش حاکی است نیروی دریایی آمریکا اگرچه اعلام کرده است که عبور ناو «نیو اس اس کورتیس ویلبر» این کشور از تنگه تایوان و دریای جنوبی چین یک عبور عادی است اما ارتش آزادیبخش خلق چین این ناو جنگی را رهگیری کرده است.

آب های مورد اختلاف دریای جنوبی به نقطه اشتعال دیگری در روابط بین پکن و واشنگتن تبدیل شده است ارتش آمریکا در سال های اخیر فعالیت خود را در این منطقه که محل اختلاف چین با کشورهایی دیگری مانند ویتنام، مالزی، فیلیپین، برونئی و تایوان است زیاد کرده است.

ایالات متحده همواره چین را به نظامی گری در دریای جنوبی و تلاش برای ترساندن همسایگانی مانند مالزی، فیلیپین و ویتنام که بر بخش هایی از این دریا ادعای مالکیت دارند، متهم می کند.

چین نیز از تردد کشتی های جنگی ایالات متحده از طریق تنگه تایوان عصبانی است و این اقدامات را غیرسازنده می داند.

تصور می شد با پایان دولت ترامپ و روی کار آمدن «جو بایدن» رییس جمهوری این کشور، تنش در دریای جنوبی بین دو کشور پایان یابد اما به نظر می رسد به دلیل ادامه جولان ناوهای آمریکایی در دریای جنوبی، این تنش همچنان ادامه داشته باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا